Skaidrios dantų tiesinimo kapos nepastebimam Jūsų dantų tiesinimui

Rinkitės diskretiškumą pasirinkdami dantų tiesinimą kapomis

Registruotis

Klientų istorijos

Ideali šypsena ir nauji mitybos įpročiai – tiesinamųjų kapų pagalba

„Nustebau sužinojusi, kad dantis tiesintis niekada nėra vėlu“ , - teigia Nadežda, viena iš daugelio, odontologijos klinikos „Denticija“ pacientų sėkmingai užbaigusių dantų teisinimo kursą skaidriomis kapomis. Tiesinamosios dantų kapos – tai modernus, greitas ir beveik nepastebimas dantų tiesinimo būdas. Nešiodami skaidres kapas pacientai gali gyventi įprastu, kasdieniniu ritmu nejausdami jokių suvaržymų. Susipažinkite su Nadeždos sėkmės istorija tiesinant dantis skaidriosiomis kapomis.


Nadežda, papasakokite, kokia buvo Jūsų dantų situacija iki pradedant tiesint kapomis?

Neslėpsiu, iki tiesinimo mano dantų būklė buvo bloga. Dantys buvo kreivi, tačiau anksčiau daug dėmesio tam neskyriau. Pradėjau pastebėti, kad situacija tik blogėja: dantys kreivėja, tai tapo pastebima. Nedrąsiai paklausiau savo odontologės ar dar ne per vėlu tiesintis dantis. Gydytoja paaiškino, kad tikrai nėra vėlu, dantų tiesinimą galima atlikti bet kuriame amžiuje. Užsirašiau konsultacijai pas ortodontą ir pradėjau domėtis galimais dantų tiesinimo būdais. Iki tol, nebuvau susidūrusi su jokiomis dantų tiesinimo galimybėmis.

Ar prieš gydymą buvo sudarytas gydymo planas? Ar jis Jus tenkino?

Taip, gydymo planas buvo sudarytas konsultacijos metu. Buvo aptarta visa gydymo eiga, trukmė ir visos manęs laukiančios procedūros. Mane nustebino ne tik, gydytojų detalumas ir atsidavimas pacientui, tačiau ir prognozuojama gydymo eiga. Vyrauja stereotipas, kad dantų tiesinimas yra daug laiko, energijos ir pacientų kantrybės reikalaujantis procesas. Tačiau viskas buvo priešingai: gydymo trukmė buvo numatyta daug trumpesnė nei tikėjausi, todėl nudžiugusi pasiryžau dantų tiesinimui skaidriomis kapomis.

Kodėl pasirinkote dantų tiesinimą skaidriomis kapomis?

Prieš renkantis dantų tiesinimo būdą ilgų svarstymų nebuvo. Kadangi darbe nuolat bendrauju su žmonėmis, norėjau imtis tokio dantų tiesinimo, kuris būtų nepastebimas aplinkinių. Taip pat, pradėjusi tiesintis dantis supratau, kad tai yra neskausmingas, nemalonių pojūčių nekeliantis dantų tiesinimas. Tai mane tik dar labiau džiugino.

Kaip prasidėjo gydymas? Koks jis buvo?

Kaip jau ir minėjau, vyrauja ne visai teisingas mitas apie dantų tiesinimo trukmę. Gydymas truko maždaug metus laiko – trumpiau, nei tikėjausi.

Kapas nešiodavau po 20 valandų per parą. Laikiausi griežto rėžimo, kuris davė greitus rezultatus. Kapas išsiimdavau tik prieš valgį ir dantų valymasi. Norėjau greitai turėti taisyklingą šypseną, todėl buvau labai motyvuota nešioti kapas kaip galėdama ilgiau.

Įpratau sekti laiką, kurį būnu be kapų. Pradžioje tekdavo žvilgčioti į laikrodį, bet vėliau tarsi jausdavau, kiek laiko jau esu išsiėmusi kapas. Šiuose apribojimuose įžvelgiu dar vieną teigiamą dalyką – mano mitybos racionas tapo įvairiapusiškas, ir daug sveikesnis, dingo užkandžiavimai. Todėl galime sakyti, kad atsiradę įpročiai nešiojant kapas man padėjo ne tik įgauti sveiką ir taisyklingą šypseną, tačiau ir pakeisti tam tikrus gyvenimo būdo įpročius, tokius, kaip mityba. Ir netgi juos pagerinti.

Papasakokite apie gydymo eigą, adaptacinį periodą, patirtus sunkumus..?

Galiu pripažinti, kad gydymas tikrai nebuvo sudėtingas. Kapas keisti reikėjo kas dvi savaites, tačiau apsilankymų pas gydytoją metu, kapų gaudavau kelias poras į priekį. Dėl to, vizitų būdavo mažiau, o atsitikus netikėtumams galėjai būti ramus, kad turėsi kapų ir nereikės stabdyti gydymo.

Sunkiausia, žinoma, buvo pradžioje. Pati pirma savaitė, kuri tapo adaptaciniu periodu. Jaučiau šiokį tokį diskomfortą ir truputį šveplavau, kadangi tai buvo svetimkūnis burnoje. Tačiau su kiekviena diena priprasti prie kapų darėsi vis lengviau.

Atrodo, neįmanoma atstatyti kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio per tokį, sąlyginai, trumpą laiką. Tačiau, nėra nieko neįmanomo! Visą gydymo laikotarpį, periodiškai lankydavausi pas ortodontą, konsultacijoms ir stebėjimui. Sprendimas rinktis kapas vietoje breketų, man, pasiteisino.

Kaip galėtumėte padrąsinti dvejojančius dėl dantų tiesinimo kapomis?

Mano nuomone, skaidriosios kapos – yra pats geriausias ir netgi patogiausias dantų tiesinimo būdas. Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau dantis tiesintis jomis. Estetinis vaizdas puikus, burnos ertmės priežiūra kur kas paprastesnė, ir jokio skausmo tiesinimo metu. Manau, kad visi šie sudedamieji sukuria visumą ir abejonių rinktis kapas ar breketus – nebelieka!

Skaityti istoriją

Viktorija Šaulytė: „Pradedu kelią sveikos šypsenos link“

Dėl aktyvaus gyvenimo ritmo tinklaraštininkė ir stilistė V. Šaulytė, dantis pasirinko tiesintis skaidriųjų kapų pagalba. „Kapos prisitaiko prie įprasto gyvenimo ritmo. Jos yra estetiškos, o esant poreikiui – galima išsiimti“, - teigia Viktorija, su nekantrumu laukdama tiesinimo kapomis pradžios. Sveiki ir tiesūs dantys – svarbi geros savijautos dalis.


Sveiki,
Esu tinklaraštininkė ir stilistė Viktorija Šaulytė. Netrukus prasidės mano kelias sveikos šypsenos link. Odontologijos klinikoje „Denticija“ pradėsiu dantų tiesinimą skaidriomis kapomis. Džiaugiuosi savo sprendimu ir nekantraudama to laukiu.

Manau, kad kiekvienas savo sveikata, taip pat ir šypsena, pradedame rūpintis tam tikrais momentais. Aš, netaisyklingą sąkandį, pastebėjau visai atsitiktinai, po fotosesijos bežiūrėdama nuotraukas. Keletas nuotraukų buvo fotografuotos iš apačios. Jose pamačiau, kad vienas mano dantis „ropščiasi“ ant kito. Taip pat, žinojau, kad mano apatinio žandikaulio dantys nėra tiesūs, tačiau vis numodavau į šią problemą ranka, motyvuodama, kad „apatinių dantų nesimato“. Būtent vaizdas iš apačios man atskleidė tikrą situaciją, ko iki tol nepastebėdavau žiūrėdama į šypseną veidrodyje. Supratau, kad nebereikia atidėlioti vizito pas odontologą. Savimi rūpintis reikia visada, todėl nelaukusi jokios ypatingos progos ar įvykio pradėjau domėtis dantų tiesinimu. Neveltui sakoma: „sveikame kūne – sveika siela“. Dažnai kalbame apie meilę sau, tačiau retai imamės atitinkamų veiksmų, grindžiančių apkalbėtą rūpestį. Imtis jų reikia čia ir dabar.

Anksčiau, paauglystėje, esu nešiojusi dantų plokštelę, kurią tekdavo įsidėti prieš miegą. Tačiau, manau kaip ir daugumai paauglių, tada dantų tiesinimas ir burnos sveikata priminė žaidimą, nežiūrėjau į tai pakankamai rimtai. Dėl to, šiandien tenka imtis papildomų priemonių tam, kad turėčiau tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį.

Su odontologijos klinika „Denticija“ pirmą kartą susidūriau atsitiktinai. Kartu su Lietuvos ryto televizija, klinikoje filmavome laidą, tada ir įvyko mūsų pažintis. Dar, šioje klinikoje man buvo atliktas dantų balinimas. Jau tada mane labai sužavėjo „Denticijos“ personalo kompetetingumas ir kruopštumas. Kai pasiryžau imtis dantų tiesinimo, nekilo jokių abejonių ar svarstymų – rinkausi „Denticiją“. Kai medikai ir personalas palieka neišdildomą įspūdį, nesinori žvalgytis niekur kitur. Džiaugiuosi apsisprendimu burnos sveikatą patikėti savo srities profesionalms, dirbantiems būtent šioje odontologijos klinikoje.

Pirmiausia, užsiregistravau konsultacijai, vedina tikslo sužinoti kuo daugiau apie savo burnos sveikatą ir galimą dantų tiesinimą. Vizito metu buvau supažindinta su visa gydymo eiga, man buvo sudarytas gydymo planas, kuris padėjo orientuotis būsimame gydyme. Buvo nurodytos kainos ir viskas, kas tik manęs laukia tiesinimo metu. Klinikoje dirbantys odontologai puikiai išmano savo darbą, galėjau drąsiai klausti visų dominančių klausimų ir į juos buvo kantriai atsakoma. Konsultacijoje suvokiau, kad tiesūs dantys svarbūs ne tik dėl estetinės šypsenos, tačiau ir dėl laikysenos ar sveikesnių, ne taip greitai dylančių ir gendančių dantų.

Kodėl pasirinkau tiesinimą kapomis? Labiausiai sužavėjo tai, kad kapos prisitaiko net prie labai intensyvaus gyvenimo ritmo, o man tai labai svarbu. Kapas prireikus galima išsiimti. Tai – estetiška ir plika akimi sunkiai matoma. O svarbiausia, kad nereikia nieko atsisakyti norint pagerinti savo dantų būklę, kalbant apie maistą ar tam tikrus kasdienio gyvenimo įgūdžius. Konsultacijos metu sužinojau, kad prieš pradedant tiesinimą manęs laukia protinių dantų šalinimas, reikės susitvarkyti dantų ėduonies problemas ir pasidaryti profesionalią burnos higieną. Tada būsiu pasiruošusi pradėti dantų tiesinimą kapomis. Pagaliau pradėsiu kelią sveikos šypsenos link!

Neslėpsiu, šis sprendimas kelia šiokį tokį nerimą. Tačiau, nerimas yra apipintas džiaugsmu. Tai – didelis žingsnis sveikos ir gražios šypsenos link, o tuo pačiu ir sveikesnės manęs. Raginu kiekvieną iš Jūsų nepabijoti ir galiausiai ryžtis vizitui pas odontologą, net jei tai nebus su tikslu tiesintis dantis. Profilaktiniai vizitai – labai svarbi geros savijautos dalis.

Skaityti istoriją

Dantų tiesinimas ne tik paaugliams

Dėl užimtos dienotvarkės ir aktyvaus laisvalaikio Algirdas dantų tiesinimą pasirinko kapų pagalba. „Ilgai svarsčiau apie dantų tiesinimą, tačiau breketai man atrodo neestetiškai, taip pat nenorėjau sulaukti aplinkinių replikų dėl brektų savo amžiuje. Džiaugiuosi galėdamas dantis tiesintis kapomis. Kadangi, prieš svarbius darbo susitikimus ar treniruotes laisvalaikiu, galiu kapas išsiimti ir niekas nežino, kad tiesinuosi dantis.“


Didžioji dalis suaugusiųjų iki šiol yra tvirtai įsitikinę, kad dantų tiesinimas yra taikytinas tik vaikams ir paaugliams. Tačiau jie labai apsirinka. Šiuolaikinės odontologijos eroje, yra itin estetiškų, nepastebimų ir patogių dantų tiesinimo būdų, kurie padeda pasiekti puikių rezultatų.

Žinome ne vieną itin sėkmingo dantų tiesinimo atvejį iš žmonių, kurie dėl darbo specifikos ar asmeninių įsitikinimų ilgai delsė ir nedrįso tiesinti dantų. Baimė atrodyti neestetiškai bei sulaukti nemalonios aplinkinių reakcijos, ne vieną jų stabdė pradėti dantų tiesinimo procedūras. Tie, kurie išdrįso – skuba dalintis savo gydymo istorijomis su visais. Viena tokių istorijų – jau pusę metų dantis besitiesinantis 37 metų ekstremalaus laisvalaikio mėgėjas Algirdas Danius.


Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą? Kas paskatino tiesinti dantis?

Apie dantų tiesinimą mąsčiau jau seniau dėl netaisyklingo sąkandžio. Dėl šios priežasties po truputį dilo apatiniai dantys. Norėjau koreguoti sąkandį, tačiau nenorėjau breketų. Man jie nepatinka, jie neatrodo estetiškai ir su jais, kiek teko domėtis, daug vargo. Tačiau problema niekur nedingo. Tad vis domėjausi kitais dantų tiesinimo būdais.

Bet visgi svarstėte apie gydymą įprasta breketų sistema?

Na taip, svarsčiau, bet kaip ir minėjau, šį dantų tiesinimo metodą atmečiau, nes man jie nepatinka. O kitas gydymo būdas – nematomų breketų sistema – man pasirodė labai brangus.

Turbūt apsidžiaugėte atsiradus galimybei tiesinti dantis nepastebimomis kapomis. Ar tikite tokio dantų tiesinimo būdo sėkme?

Taip, ši naujovė man pasirodė itin patraukli. Galimybė, reikalui esant išsiimti kapas, man atrodo vienas didžiausių šio gydymo metodų privalumų. Jaučiuosi komfortiškai be kapų burnoje per svarbius darbinius susitikimus ar intensyvias treniruotes. O šio gydymo eiga yra itin paprasta, nekelianti diskomforto kasdieniniame gyvenime. Jau dabar matau pokyčius, tad viliuosi, kad galutiniai gydymo rezultatai tikrai maloniai pradžiugs.

Minėjote, kad nenorėjote turėti itin daug vargo dėl dantų tiesinimo sistemos priežiūros. Kaip sekasi tiesinant dantis kapomis? Kaip dažnai lankotės pas ortodontą?

Tiesinant dantis kapomis tikrai nepervargstu, o ir visada patogiai suderinu savo darbotvarkę, intensyvų laisvalaikį ir kas antrą mėnesį - apsilankymus pas ortodontą.

Ar kapos kaip nors paveikė jūsų kasdienybę? Kokius privalumus pastebėjote?

Pradžioje, aišku, buvo sunku priprasti, bet aš įsitikinęs, kad šis dantų tiesinimo būdas yra žymiai paprastesnis nei su įprastine breketų sistema. Jau po savaitės prie kapų pripratau. Ir svarbiausias jų privalumas - jos praktiškai nematomos. Tai tikrai leidžia neprarasti kasdienio gyvenimo džiaugsmo.

Kaip sekėsi prie kapų priprasti? Ar jos paveikė kalbėjimą? Ar lengva įsidėti / išsiimti? Ar neskauda?

Kaip ir minėjau, prie kapų pripratau gana greitai - per savaitę. Panešiojus du-tris komplektus, tikrai nebesunku nei įsidėti, nei išsiimti kapas. Gydymas kapomis man tikrai nesukelia papildomo diskomforto ar kalbos problemų. Tiesinimo proceso metu galiu normaliai artikuliuoti garsus, nepradėjau švepluoti ir nejaučiu jokio skausmo.

Kokius dar išskirtumėte didžiausius kapų privalumus?

Didžiausias kapų privalumas yra tai, kad jos yra beveik nematomos. Esu įsitikinęs, kad su jomis lengviau nei su breketais (lengviau prižiūrėti tiek jas, tiek dantis). Tai, kad kapos keičiamos kas dvi savaites, lemia jų švarą ir gerą estetinę išvaizdą. Dar vienas privalumas - jokio diskomforto ar skausmo burnoje.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Praktiškai niekas nemato, kad esu su kapomis.

Ar rekomenduotumėte dantų kapas draugams ir kodėl?

Tikrai rekomenduoju kapas, manau jos yra gerokai pranašiau už breketus. Aš jau nešioju pusę metų ir jokio diskomforto nejaučiu.

Šiuolaikinė odontologija koja kojon žengia su naujausiais mokslininkų tyrimais bei technologiniais atradimais. Kaip ir visose gyvenimo srityse, taip ir sveikatos priežiūros sektoriuje, galima atrasti itin malonių, jūsų gyvenimo kokybę pagerinsiančių atradimų. O teisingas sąkandis ir sveika bei graži šypsena – vienas pagrindinių gyvenimo kokybės bei pasitikėjimo savimi garantų.

Skaityti istoriją

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – naujas trendas!

Devyniolikmetis studentas mano, kad dantų tiesinimas kapomis taps "trendu" Lietuvoje, kaip kadaise buvo su breketais. Estetinis noras atsikratyti tarpų tarp dantų virto privalomu dantų tiesinimu dėl blogo sąkandžio.


Mantai, kodėl tau apskritai reikėjo koreguoti dantis? Turėjai kokių nors bėdų?

Jei atvirai, man kėlė diskomfortą didesni nei įprasta tarpai tarip dantų. Tad norėjau sustumti dantis, kad neliktų jų. Atvykus į konsultaciją pas gydytoją ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę), pasidarius reikiamus medicininius tyrimus paaiškėjo, kad turiu ne tik tarpus, bet ir prastą sąkandį (sukandus apatiniai dantys visiškai pasislėpdavo už viršutinių). Dėl šios priežasties dantų korekcija pasidarė labiau privaloma, nei norima.

Trumpai pristatyk savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstei ir anksčiau? jei taip, kodėl atidėliojai gydymą? Kas paskatino tiesinti dantis?

Kurį laiką mąsčiau apie dantų tiesinimą. Be to ir draugai, turėję problemų su sąkandžiu, nešiojo breketus ar plokšteles. O aš jaučiausi turintis tik estetinę problemą – tarpus tarp dantų, tad nesiskubinau sėstis į ortodonto kėdę. Be to, tai nėra pigi procedūra, planavau pasitaupyti ir tuomet pradėti tiesinimą. Tačiau, konsultacijos metu sužinojus, kad tai ne estetikoje klausimas, o būtinas tiesinimas dėl netaisyklingo sąkandžio - nusprendžiau kuo greičiau pradėti gydymą.

Kokie gydymo būdai tau buvo pasiūlyti?

Buvo pasiūlyti du būdai: dėtis kapas arba breketus.

Kodėl pasirinkai tiesinimą kapomis „Airnivol“?

Daugiausia dėl priežiūros ir estetikos. Kapas lengviau valyti, lengviau prižiūrėti burnos higieną. Kitas svarbus aspektas – jos beveik nematomos, priešingai nei breketai. Taip pat tikėjausi, kad galbūt prie jų bus lengviau priprasti ir jos ne taip jausis burnoje, nes teko girdėti nusiskundimus iš draugų nešiojančių breketus. Mano nuomone, kapos yra pakankamai naujas, populiarėjantis tiesinimo būdas, kuris po trupučiu tampa „trendu“, kaip kad kadaise buvo madinga nešioti breketus.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Ateinu kas dvylika savaičių (kas tris mėnesius). Man tai labai patinka! Jokių skambučių, kad nukrito breketas ar kas gali priklijuoti, ar ilgų gulėjimų odontologo kėdėje kol pakeis vielą breketų sistemoje, - dalinasi iš draugų gauta patirtimi Mantas.

Tikriausiai reikia turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautum galimybe išsiimti kapas?

Iš pradžių taip, tačiau pakankamai greitai pripratau prie valgymo ,,rėžimo”, reikia tik pasiplanuoti laiką. Noras užkandžiauti su laiku dingsta, tuo pačiu galima pasigerinti arba susireguliuoti mitybą.

Ar paveikė gyvenimo, mitybos įpročius kapų nešiojimas?

Kadangi dažnai neužkandžiaudavau, paveikė labai nestripiai, tik retkarčiais reikėdavo su draugais susitikus ar per pertraukas atsisakyti užkandžių ar kavų, arbatų, saldžiųjų gėrimų. Tačiau pasistengus ir tai pavyko suderinti.

Kiek laiko nešioji kapas? ar skausmingas gydymas?

Nešioju šeštą mėnesį. Asmeniškai man - nėra skausmingas. Sunkiausia tik tada, kai reikia pasikeisti kapas į naują porą. Tada jaučiamas didžiausias diskomfortas, tačiau irgi nepavadinčiau to skausmu, nes nebuvo nė minties išgerti nuskausminamųjų vaistų. Po poros dienų šis diskomfortas dingsta.

Kokie privalumai ir minusai nešiojant kapas?

Didžiausia problema buvo priprasti prie jų tik užsidėjus, bet kokiu atveju tai naujas svetimkūnis burnoje. Dar prisitaikyti prie konkretaus valgymo laiko plano pareikalavo pastangų. Tačiau buvau susitaikęs su ta mintimi, kad reikės išmokti gyventi su kapomis. Ir taip per porą savaičių visiškai įpratau prie jų. Dididelis pliusas buvo jų priežiūra. Nežinau, kaip sunku prižiūrėti breketus, tačiau nešiojant kapas reikia tik kruopščiai išsivalyti dantis po valgių, vakare ir ryte jas išvalyt kartu su dantimis ir viskas. Kadangi jas užsidėjus negalima valgyti ir daugelio dalykų gerti, tai yra palaikoma dantų švara.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų tiesinimo kapomis?

Ką pastebėjau, kad jei nebūčiau niekam sakęs, kad jas deduosi, tai niekas nebūtų net dėmesio atkreipęs. Kalbant su nepažįstamais nepastebėjau jokių reakcijų. Esu įsitikinęs, kad jie net nepastebėjo, kad kažką turiu užsidėjęs ant dantų. Tik pradžioje, kol pripratau kalbėti su jomis, žmonės, su kuriais daug bendrauju, minėjo, kad kažkas negerai su mano tartimi, tačiau po pusės ar visos savaitės viskas normalizavosi.

Ar rekomenduotumėte dantų tiesinimo kapas draugams?

Jei planuotų ar reikėtų tiesinti dantis tikrai rekomenduočiau. Dėjausi jas nusiteikęs, kad kasdieninė rutina stipriai pasikeis ir reikės nemažai laiko priprast. Tačiau greitai supratau, kad kategoriškų pasikeitimų nebus, tik bus šiek tiek kitaip. Jei kam nors reikėtų tiesinti dantis, manau, tai yra geriausias variantas.

Skaityti istoriją

Nė dienos be šypsenos

Gražūs ir tiesūs dantys – neabejotinai svarbi išvaizdos detalė. Tinklaraštininkė Simona Burbaitė jau buvo praradusi viltį kada nors turėti tiesius dantis, kai sužinojo apie naują jų koregavimo būdą – skaidrias tiesinamąsias kapas.

Simona, kodėl tau apskritai reikėjo koreguoti dantis? Turėjai kokių nors bėdų?

Jau nuo paauglystės kompleksavau dėl savo dantų, nes vienas priekinis išaugo gana kreivas. Vaikystėje nešiojau dantų plokštelę, kol tėtis netyčia neįmetė jos į ugnį – tuokart mano svajonės apie tiesius dantis taip ir baigėsi. Vėl jas prisiminiau sulaukusi dvidešimties, kai konkurse „Miss Lietuva“ laimėjau pirmosios vicemis titulą ir susiruošiau į tarptautinį konkursą „Miss visata“. Nusprendžiau ten pasirodyti kuo geriau, tad man bet kokia kaina reikėjo lygių dantų. Kreipiausi į odontologus, tačiau jie nuliūdino, pasakę, kad dėl holivudinės šypsenos tektų šalinti pusę sveiko danties.

Atsisakėme tos minties. Vėliau panorau tiesinti dantis inovatyvia plokštele, bet odontologė, gydžiusi priekinio danties kanalą, vėl atkalbėjo – įspėjo, kad nuo didelio spaudimo jis gali skilti. „Vadinasi, tikrai nelemta“, – susitaikiau su padėtimi, lioviausi dėl to kompleksuoti ir pasiryžau gyventi su netobulais dantimis. Tačiau tuomet „Denticijos“ klinikos odontologai pastebėjo, kad dėl blogo sąkandžio ėmė trupėti mano apatiniai dantys. Kai kalba pasisuko ne tik apie grožį, bet ir apie sveikatą, supratau, kad visgi reikia tuo susirūpinti.

Kokie gydymo būdai tau buvo pasiūlyti?

Gydytoja pasiūlė kelis variantus: metalinius ar keramikinius breketus arba naują tiesinimo būdą – skaidrias tiesinamąsias kapas „AirNivol“, kurios iškart mane sudomino. Kuo ilgiau kalbėjomės, tuo daugiau pranašumų atradau. Šios kapos neskausmingai tvarko sąkandį ir tiesina dantis, tačiau yra beveik nematomos – juk kiekvienam žmogui svarbus estetinis vaizdas. Idealiausia, kad prireikus jas galima išsiimti, o paskui vėl įsidėti – priešingai nei breketus, kuriuos tenka nešioti kiaurią parą ir ne vienus metus, kapas pakanka nešioti 22 valandas per parą. Aš nuolat dalyvauju fotosesijose, filmavimuose, renginiuose, susitinku su klientais, tad galimybė retkarčiais išsiimti kapas labai palengvina mano darbą. Patogu ir tai, kad nereikia dažnai lankytis pas odontologus: nešiojant breketus nuolat reikia keliauti į kliniką, kad juos priveržtų, o kapas galima pasikeisti namie, vizitai reikalingi tik kas 3-4 mėnesius.

Tikriausiai reikia turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautum galimybe Išsiimti kapas?

Taip, atsakomybės išties reikia, bet aš ją tikrai jaučiu: suprantu, kad dantis tiesinu ne dėl gydytojos ar draugų, o dėl savęs. Todėl kapas išsiimu tada, kai būtinai reikia: prieš valgį, ar valydamasi dantis.

Pastebėjau, kad kapos labai pagerino mano maitinimosi įpročius: atpratino užkandžiauti. Anksčiau lengvai susigundydavau kokiu užkandžiu, o dabar susimąstau: „Dėl šio kąsnio reikės išsiimti kapas, suvalgius išsivalyti dantis, vėl jas įsidėti… Ne, neverta“.

Ar šis tiesinimo būdas labai brangus?

Iš pirmo žvilgsnio kapos atrodo brangesnės nei breketai. Tačiau suskaičiavus dažnus vizitus pas gydytoją (jie neišvengiami nešiojant breketus), suma išeina labai panaši. Todėl šis būdas man atrodo tikrai racionalus: nešiosiu kapas apie metus, nepatirdama jokių nepatogumų, o tada džiaugsiuosi tiesiais ir gražiais dantimis.

Skaityti istoriją

Netiesūs dantys gali tapti tikru košmaru

Aušrą netiesūs dantys kankino jau nuo vaikystės. Žinoma, kaip ir dažnas klientas, ji manė, kad pats racionaliausas būdas – tiesinimas breketais. Tačiau odontologai Aušrai pasiūlė kitą alternatyvą - tiesinimą kapomis: „iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, bet pasidomėjus labiau ir gydytojai paaiškinus veikimo principą, supratau, kad dantų tiesinimas kapomis gali būti labai efektyvi priemonė.“

Aš už pažangesnį dantų tiesinimą!

Aš apsvarsčiau visus skirtingus dantų tiesinimo būdus prieš pasirenkant nepastebimas kapas. Viena iš pagrindinių priežasčių – mano darbas. Aš dirbu skrydžių palydove ir esu priversta laikytis tam tikrų įvaizdžio standartų. Dėl to, paprastos metalinės ar net keramikinės kabės – ne išeitis.

Dalinamės dviejų vaikų mamos Neringos dantų tiesinimo kapomis istorija. Apie taisyklingą šypseną seniai svarsčiusi, tačiau procedūrą vis atidėliojusi pašnekovė prisipažino, kad lemiamas veiksnys renkantis pažangesnį tiesinimą - pakankamai reti apsilankymai pas gydytoją ortodontą. Kai namuose laksto du vaikučiai – turi išmokti planuoti ir taupyti savo laiką.

Neringa, ar jums šypsena – svarbi išvaizdos detalė?

Tiesą pasakius, estetinė išvaizda ir šypsenos grožis rūpi, bet neperdėtai. Svarbu kaip pats žmogus jaučiasi, bet tai nėra būtina išvaizdos detalė.

Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar svarstėte visus galimus tiesinimo būdus?

Apie dantų tiesinimą, kaip estitinį faktorių galvojau seniai. Tikriausiai pagrindinis veiksnys stabdęs priimti sprendimą - protinių dantų traukimo tikimybė.
Stengdamasi nustumti mintis šalin apie protinių dantų šalinimą, domėjausi galimomis dantų tiesinimo sistemomis, nagrinėjau jų pliusus bei minusus. Taip, konsultacijos pas ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę) metu, išgirdau apie galimybę tiesintis dantis skaidriomis kapomis. „Juo ir pasinaudojau,“ - šypsosi pašnekovė.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Reti apsilankymai pas gydytoją ortodontą - vienas didžiausių pliusų. Maždaug kas 2-3 mėnesius planuojamas vizitas apžiūrai, naujų kapų pasiėmimui ir gydymo eigos aptarimui.

Kaip sekėsi prie kapų priprasti?

Sunkiau buvo gal pirmąją kapų įdėjimo savaitę, jautėsi burnoje “svetimkūnis”, truputį šveplavau. Taip pat reikėjo priprasti kapas įsidėti bei išimti (pirmais kartais buvo sunkiau) valgant ar geriant dažančius gėrimus. Tačiau dabar tai įprasta procedūra. Šiuo metu įsidėjus naujas kapas apie parą jaučiasi maudimas, bet tai normalu. „Tiesinimas kapomis puikus būdas norint susilaikyti nuo papildomų užkandžiavimų“ - išduoda mažą paslaptį Neringa.

Ar aplinkiniai pastebi, kad esate su dantų kapomis?

Didžiausias skirtumas tarp kapų ir breketų tai, kad kapos nėra labai krentančios į akis vizualine prasme. Artimieji smalsavo apie šį tiesinimo būdą, nes Lietuvoje tai pakankamai nauja. O aplinkiniai suaugę žmonės, tai nelabai komentuoja.

Ar rekomenduotumėte dantų kapas draugams ir kodėl?

Taip, nes manau, kad tai pažangesnis dantų tiesinimo būdas nei breketai.

Skaityti istoriją

Mano pasirinkimą lėmė darbo specifika

Aš apsvarsčiau visus skirtingus dantų tiesinimo būdus prieš pasirenkant nepastebimas kapas. Viena iš pagrindinių priežasčių – mano darbas. Aš dirbu skrydžių palydove ir esu priversta laikytis tam tikrų įvaizdžio standartų. Dėl to, paprastos metalinės ar net keramikinės kabės – ne išeitis.

Jeigu sąžiningai – netgi kapos nėra leidžiamos, tačiau jos beveik nepastebimos, tad galima lengvai išsisukti.

Kita priežastis – lankstus vizitų pas gydytoją planas. Kadangi gyvenu užsienyje, man būtų labai sudėtinga dažnai grįžinėti į Lietuvą, kad paveržtų breketus. Dėl šios priežasties man būtų tekę rinktis specialistus, esančius arčiau dabartinių mano namų. To daryti nenorėjau, nes visgi labiau pasitikiu Lietuvos gydytojais. Dėl to tiesinančios kapos yra labai patogus ir daug paprastesnis dantų tiesinimo būdas, nes tam tikrą laiką galima ramiai keistis kapas namie, ir lengvai susiplanuoti savo atostogas Lietuvoje kartu su vizitais pas gydytoją.

Ar likote patenkinta „denticija“ odontologų komandos sudarytu individualiu gydymo planu? Ar jis palengvino jūsų apsisprendimą pradėti gydymą skaidriomis kapomis?

Kaip ir minėjau, dėl mano darbo specifikos, neturėjau didelio dantų tiesinimo metodų pasirinkimo. Todėl kreipiausi į „Denticija“ odontologus jau žinodama, kad nepastebimos kapos yra mano vienintelė galimybė išsitiesinti dantis. Tačiau, turėjau abejonę, ar gydymas bus sėkmingas. Jau pradinės konsultacijos su gyd. V. Budriene metu abejonės išsisklaidė – mane nuramino ir patikino, kad tai yra man tinkamiausias dantų tiesinimo būdas.

Man buvo paaiškinta, kas vyks toliau ir ką aš turiu padaryti iki pradedant gydymą (susitaisyti skylutes, išsirauti protinius dantis ir t.t.) ir kiek maždaug užtruks pats gydymas.

Ar gydymo procesas vargino? Galbūt turėjote atsisakyti kokių malonių kasdieninių įpročIų?

Gydymo procesas iš tikrųjų buvo žymiai lengvesnis nei maniau. Reikėjo maždaug savaitės, kad įprasčiau, bet vėliau tiesiog nebejauti, kad burnoje yra kapa. Vienintelis iššūkis, manau, buvo tas, kad kiekvieną kartą pavalgius reikia valyti dantis. Tačiau visa tai – mano labui, nes nereikalingai nebeužkandžiauju, ką anksčiau visada darydavau. Įprotis valyti dantis kiekvieną kartą po valgio, pagerino mano bunos higieną. Pradėjau gerti daug daugiau vandens vietoj sulčių, kavos ir t.t., nes spalvotieji gėrimai gali pakeisti kapų spalvą. Tad drąsiai galiu teigti, kad šis gydymas padėjo man atrasti naujų, sveikatai naudingų įpročių.

Ar buvo sudėtinga laikytis gydymo eigos kapomis?

Iš pradžių buvo kiek sudėtingiau, nes turėjau prisiminti, kiek laiko kapą nešiojau, o kiek laiko praleidau ją išsiėmusi kol valgiau, valiausi dantis ir pan., nes kapas turėjau išnešioti ne mažiau kaip 22 valandas per dieną. Taip pat nuolat su savimi turėjau nešiotis dantų šepetėlį ir dantų pastą, kad galėčiau išsivalyti dantis po kiekvieno užkandžio. Tačiau vėliau, įpratus, dariau tai visiškai negalvodama.

Ar likote patenkinta rezultatu? Kokie, jūsų manymu, šio gydymo privalumai?

Tikrai taip. Manau, kad pagrindiniai šio gydymo privalumai yra:

 • • Estetika;
 • • Vizitų pas specialistą lankstumas;
 • • Kapas galima išsiimti, kada tik reikia, pavyzdžiui, vakarėlių nuotraukoms;
 • • Neskausminga. Truputį spaudžia, pasikeitus naują kapą, tačiau, manau, kad tikrai nepalyginsi su breketais;
 • • Nesudėtinga burnos higiena.
Skaityti istoriją

Investuokite į savo šypseną dabar!

Užpildykite registracijos formą ir mes su jumis susisieksime

Apie dantų tiesinimą kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – galimybė turėti taisyklingą šypseną nepatiriant diskomforto. Šis būdas yra patrauklus pacientams dėl daugelio priežasčių:

 • · Pagal skenuotą dantų modelį pagamintos individualios kapos, palaipsniui tiesina dantis ir sąkandį, galutiniam rezultatui pasiekti. Skaitmeniniams dantų modeliams išgauti naudojamas modernus ir šiuolaikiškas 3Shape TRIOS dantų skeneris. Įrenginio pagalba, dantų atspaudai nuimami greitai ir be nemalonių pojūčių.
 • · Dantų tiesinimas kapomis yra suplanuotas ir greitas procesas, todėl puikiai tinka įtemptą dienotvarkę turintiems, ar net užsienyje gyvenantiems pacientams.
 • · Tiesinant dantis kapomis užtikrinti burnos higieną yra kur kas paprasčiau. Kapas, prieš valgant reikia išsiimti, o po valgio - išsivalyti dantis ir įsidėti vėl.
 • · Kapos yra estetiškos ir plika akimi sunkiai pastebimos. Todėl, tai yra palankus dantų tiesinimo būdas tiems pacientams, kuriems yra svarbus estetikos klausimas. Prireikus, kapos gali būti išimtos. Tačiau, siekiant sklandaus gydymo - išsiėmus kapas galima būtų iki 2 valandų per parą.
 • · Dantų tiesinimas kapomis yra tinkamas būdas bet kurio amžiaus, visus nuolatinius dantis turintiems pacientams.
 • Pirmas žingsnis taisyklingos šypsenos link - konsultacija ir ištyrimas pas specialistą.

   Konsultacijos metu:

  • · Pacientui atliekamas dartų skenavimas su 3Shape TRIOS skeneriu.
  • · Vertinama situacija ir atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka.
  • · Sudaromas gydymo planas.
  • · Atliekama konsultacija ir diagnostika.

  Konsultacijos kaina - 28 eurai.

Dažniausi gydymo atvejai

Susigrūdusių dantų tiesinimas

Gilaus sukandimo gydymas

Esant neigiamam sagitaliniam plyšiui

Kryžminio sukandimo gydymas

Tarpų tarp dantų panaikinimas

Atviro sukandimo gydymas (kai nėra ryškių skeletinių defektų)

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip pradėti gydymą?

Atvykite į odontologijos kliniką „Denticija”. Pirmosios konsultacijos metu bus nufotografuota Jūsų šypsena bei nuskenuoti dantys. Informacija apie Jūsų dantis, kartu su gydymo planu bus nusiųsti į „Align Technology“ laboratoriją. Joje bus sumodeliuota 3D vizualizacija, kurioje atsispindės vaizdas prieš gydymą ir po jo. Video medžiagoje matysis kaip gydymo metu dantys judės, keisis, koks bus galutinis vaizdas ir per kiek kapų rezultatas bus pasiektas. Tai puiki galimybė Jums pamatyti, kaip atrodys Jūsų šypsena po gydymo bei sužinoti realią Jūsų gydymo kainą.

Kokia gydymo kapomis trukmė?

Aptarus visus gydymo etapus bei Jums patvirtinus gydymo planą, pagal individualią programą ir eigą bus gaminamos kapos. Kapų komplektų kiekis ir gydymo trukmė priklausys nuo dantų kreivumo. Vidutinė gydymo trukmė yra apie 9-18 mėnesius. Reikia nepamiršti, kad gydymo trukmė labai priklauso ir nuo paciento bendradarbiavimo – kuo ilgiau paros bėgyje kapos nešiojamos, tuo greičiau pasiekiamas rezultatas.

Kiek kapų skiriama vienam gydymui?

Aptarus visus gydymo etapus bei Jums patvirtinus gydymo planą, pagal individualią programą ir eigą bus gaminamos kapos. Kapų komplektų kiekis ir gydymo trukmė priklausys nuo dantų kreivumo.

Kada reikia keisti kapas?

Kapos keičiamos kas 2 savaites. Keičiant kapas, dantys po truputėlį juda, kol jie išsitiesina iki galutinės, gydytojo numatytos padėties. Viso gydymo kapomis metu yra būtina gydytojo odontologo ortodonto priežiūra.

Kiek laiko reikia nešioti kapas?

Gydymas kapomis vyksta kone visa gydymo trukmės laiką – jos nešiojamos 20-22 valandas per parą.

Kada reikia pasirodyti gydytojui?

Vizitai pas gydytoją vyksta kas 4-6 savaites. Jų metu yra tikrinamas gydymo progresas, o tai ilgai neužtrunkanti procedūra, tad net nepastebėsite kaip gydymo procesas artės rezultato link. Tačiau nepamirškite, kad kas 2 savaites kapas turėsite pasikeisti savarankiškai.

Ar gydymui kapomis yra taikoma amžiaus riba?

Šis gydymas gali būti taikomas įvairaus amžiaus pacientams, kuriems jau yra išdygę visi nuolatiniai dantys.

Kada dantų tiesinimas kapomis neefektyvus?

Jei tarp dantų yra 4 mm ir didesnė tarpdantė, didelio laipsnio skeletinė sąkandžio anomalija, gydymas kapomis nėra itin efektyvus.

Kaip prižiūrėti kapas?

Kapas reikia valyti kiekvieną dieną. Jų priežiūrai naudojamas vanduo ir įprastas dantų šepetėlis.

Ar gydymas kapomis skausmingas?

Pačioje gydymo kapomis pradžioje gali būti juntamas dantų veržimas ir dantenų maudimas. Tačiau šie nemalonūs pojūčiai praeina per pirmąsias gydymo dienas.

Ar galima valgyti ir gerti?

Valgant ir geriant patariama kapas išsiimti. Jei to nepadarysite, kapos gali deformuotis, pakeisti spalvą bei prarasti skaidrumą.

Ar nešiojant kapas keičiasi garsų artikuliacija?

Kol pacientas nepripranta prie kapų, galimi nežymūs garsų tarimo defektai, kurie kelių dienų ar savaitės bėgyje susinormalizuoja.

Gyvenu ne Lietuvoje. Ar galiu dantis tiesinti kapomis?

Dėmesys pacientui, specialistų profesionalumas, tinkamo gydymo laiko pasirinkimas bei pažangių technologijų pritaikymas – tai yra pagrindiniai „Denticija” klinikų grupėje taikomi principai, kuriuos pabrėžia mus pasirinkę pacientai. Dėl atsakingo ir profesionalaus komandinio darbo, esame aktyvūs ir vertinami medicininio turizmo srityje. Faktas, kad neturite galimybės atvykti į Lietuvą kas 4-6 savaites, dantų tiesinimui kapomis itin didelės įtakos neturės. Tik retesni apsilankymai pas specialistus gali prailginti bendrą dantų tiesinimo laiką.

Sekite mūsų Instagram paskyrą @denticija.lt!