Orthodontic treatment
Therapeutic treatment

Jauno specialisto rūpestis – kiekvieno iš mūsų šypsena

May 1d., 2020

Gydytojas odontologas Jonas Pranckietis kiekvieną dieną susiduria su gausybe pacientų, kuriems padeda turėti idealią šypseną ir sveikus dantis. Anot specialisto, naujos technologijos medicinoje iš esmės pakeitė odontologiją ir visą gydymo procesą. „Prisimenu, koks buvo odontologo darbas ir naudojamos priemonės prieš dvidešimt metų, kai buvau vaikas. Galiu tai palyginti su tuo, ką turime dabar. Odontologija stipriai pažengė į priekį – gydymai tapo daug paprastesni, mažiau skausmingi ir trumpesni“.

Jonas Pranckietis gimė ir užaugo medikų šeimoje. Gydytojas pasakoja, kad artimieji įdėjo svarų indėlį dėl profesijos pasirinkimo. „Kai esi jaunas, turi įvairiausių minčių apie ateitį, tačiau dar besimokydamas mokykloje supratau, kad noriu būti gydytoju ir dirbti medicinos srityje. Tam pritarė ir tėvai“.

Kiekvienas pacientas – svarbus

Jonas teigia, kad jis, kaip ir kiekvienas gydytojas, darbe jaučia didelę atsakomybę už kiekvieną pacientą: „Tenka išgirsti nuomonių, kad odontologija yra „paprastesnė“ medicinos sritis, kadangi žmonės pas specialistus lankosi vedini ne tokių sudėtingų traumų. Bet gydytojai supranta, kad taip nėra, ir bet kokia klaida, nesvarbu ar tai odontologija, ar kita medicinos sritis – gali kainuoti labai brangiai“, – sako J. Pranckietis.

„Gydymo kokybė yra svarbi, kadangi nuo mūsų, medikų, priklauso paciento sveikata. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir bendravimas su pacientu. Turime supažindinti su gydymo galimybėmis, naudojamomis technologijomis ir būsimomis procedūromis. Kaip ir minėjau, technologijos stipriai pakeitė odontologiją ir šiandien gydymas gali būti visai kitoks, negu pacientai įsivaizduoja. Jeigu žmogus nepasitikės odontologu – gydymas niekada nebus sėkmingas ir visada atsiras nesklandumų“.
Šiandien pacientai labai domisi visu gydymo procesu ir kasdien tenka paneigti daug neteisingų nuomonių apie odontologiją. „Deja, dar vis vyrauja nuomonė, kad bet koks gydymas bus skausmingas ir ilgas. Tačiau, taip nėra. Metodai ir priemonės yra pasikeitę ir dabar medicina gali pasiūlyti paprastenį gydymą“.

Naujos technologijos skatina tobulėti

Studijuodamas universitete, Jonas pradėjo dirbti vienoje didžiausių Lietuvos odontologijos klinikų „Denticija“. „Viskas įvyko natūraliai – pradėjau savo veiklą klinikoje įprastais darbais: atlikdavau profesionalią burnos higieną, atsistuodavau kolegoms. Tekdavo užsiimti terapiniais darbais ar suteikti skubią pagalbą ortodontinio gydymo metu. „Denticijoje“ įžvelgiau potencialą ir galimybes tobulėti. Šioje klinikoje subrendau ne tik kaip geras specialistas, bet ir kaip žmogus, kadangi vyresnieji kolegos visada noriai dalinasi vertingais patarimais“, – sako J. Pranckietis.

Jauniems gydytojams būtų sunku įsivaizduoti kasdienį darbą be naujausių technologijų. „Turbūt kaip ir dažnas jaunuolis, daug domėjausi technologijomis besimokydamas mokykloje ir universitete. Supratau, kad technologinis proveržis stipriai pakeis gydymą. Man buvo gana lengva prie to prisitaikyti, kadangi mūsų karta užaugo apsupta įvairių išmanių įrenginių. Šiandien sunku įsivaizduoti bet kokį gydymą be skaitmeninių technologijų. Skaitmenizuotas gydymas leidžia kur kas tiksliau planuoti gydymą, rinkti ar kaupti informaciją. Nebeliko hipotetinių spėjimų. Dabar medicina leidžia viską numatyti remiantis tikslumu“.

Džiaugiasi lietuvių požiūriu į dantų priežiūrą

J. Pranckietis teigia, kad lietuvių požiūris į dantų gydymą smarkiai pasikeitė. Žmonėms tai nebėra tik prabangos dalykas. „Pastebime, kad keičiasi požiūris į burnos sveikatą, žmonės kur kas labiau rūpinasi savo dantų ir burnos sveikata. Anksčiau į odontologus kreipdavosi tik, kai kažką suskausdavo. Tuo tarpu, šiandien viskas yra kitaip. Pacientai lankosi profilaktiškai, domisi dantų priežiūrios priemonėmis. Tai yra labai teigiami ir vertingi pokyčiai“.

Anot specialisto, didelį vaidmenį šiame procese atlieka ir tėvai, kurie nuo mažų dienų pratina vaikus ne tik prie įprastų burnos higienos procedūrų, bet ir prie vizitų pas odontologą. „Tėvai skiria daug dėmesio vaikų dantų būklei, sulaukiame daug tėvelių su vaikais, ateinančių pasikonsultuoti ar profilaktiškai pasitikrinti. Vaikų dantų būklė gerėja, tai yra didelis tėvų nuopelnas. Augdami vaikai susiformuoja tam tikrus įgūdžius, todėl jiems ateityje tikrai neturėtų kilti klausimų, kodėl svarbu lankytis pas odontologą“.

Read more
Collapse