Other areas

Naujovė odontologijoje – procedūros be nemalonių pojūčių

January 3d., 2020

3SHAPE TRIOS – tai naujas, mažai analogų turintis trimatis skaitmeninis skeneris. Trimatė dantų atspaudų skenavimo technologija atsirado neseniai, todėl šią naujovę palaipsniui įdiegia kartu su mokslo pažanga žengiančios Europos, JAV ir kitų šalių odontologijos klinikos. Apie naują įrankį, kuris palengvins kasdieninį odontologo darbą ir palengvins bei sutrumpins dantų protezavimo procedūrą, kalbame su gydytoja odontologe Vita Lozinoviene.

Jokio diskomforto ir greita komunikacija

„Tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant atspaudinę masę keičia nesudėtingas, švarus ir greitas, trimatis dantų skenavimas. 3SHAPE TRIOS visiškai pakeičia kasdieninį odontologo darbą, o pacientai patiria mažiau diskomforto. Skeneris sudaro galimybes greitai pagaminti itin tikslius ir patvarius dantų vainikėlius ir tiltelius“, – aiškina odontologė V. Lozinovienė.

„Kaip svarbiausią naujosios technologijos privalumą išskirčiau komfortą pacientui – nereikia naudoti jokios atspaudinės masės burnoje, todėl procedūra nekelia pykinimo, nemalonių pojūčių. Šio skenerio pagalba pagaminamos ypač tikslios, ilgai tarnaujančios restauracijos. Taip pat, galima nustatyti restauracijų spalvą. Gydytojas turi galimybę užfiksuoti ir apatinio žandikaulio judesius“.

Gydytoja tikina, kad nemažiau svarbu, jog skenerio pagalba odontologai gali sklandžiau komunikuoti su pacientu: „Pacientus galime supažindinti su situacija burnoje, parodyti būsimą šypseną, atsižvengiant į pageidavimus. Informacija dantų technikų laboratorijai perduodama kur kas greičiau, o skenuota informacija išlieka duomenų bazėje, skirtingai nei atspaudas“.

Visapusiškai pasikeitusios procedūros

Pasak V. Lozinovienės: „Įprastinė protezų gamyba prasideda nuėmus silikoninį dantų atspaudą. Toliau, remiantis gautu atspaudu, liejamas diagnostinis gipso modelis. Tuomet, jau ant šio gipsinio modelio, gaminami dantų protezai. Visą protezo gamybą sudaro trys etapai. Gaminant protezus daugiapakopiu būdu užtrunkama ilgiau, taip pat išlieka paklaidų tikimybė. Dėl viename etape atsiradusio netikslumo, vėlesniuose etapuose protezai gali deformuotis. Tai turi neigiamos įtakos protezų tvirtumui ir jų tarnavimo laikui.“

„Pasitelkus 3SHAPE TRIOS skenerį atspaudų nuėmimo procedūra ir protezų gamyba atrodo visiškai kitaip. Nuimant „atspaudą“ trimačiu skeneriu pakanka išsižioti, o gydytojas tuo tarpu dviejų mažų kamerų sistemos pagalba nuskenuoja burnos ertmę. Ekrane iš karto suformuojamas trimatis dantų vaizdas. Odontologas iš karto gali įvertinti dantų būklę ir ją pakomentuoti pacientui. Tai visiškai paprasta procedūra, kurią galima atlikti per vieną vizitą. Taip taupomas paciento laikas. Kadangi skenavimo metu nenaudojama atspaudinė masė, procedūra yra daug paprastesnė ir komfortiškesnė“, – sako pašnekovė.

Trumpesnis laikas – galutiniam rezultatui pasiekti

Odontologė aiškina, kad galutiniam rezultatui pasiekti prireiks kur kas mažiau laiko: „Skeneris yra sujungtas į bendrą sistemą su dantų technikų laboratorija, tad nuskenuotas atvaizdas automatiškai siunčiamas į laboratorijos duomenų bazę. Protezo gamybą galima pradėti akimirksniu. Remiantis nuskenuotu vaizdu, skaitmeniniu būdu sumodeliuojamas protezas, o gautojo modelio skaitmeninis failas siunčiamas tiesiai į protezų frezavimo įrengimą. Kadangi šiuo atveju praleidžiami silikoninio atspaudo ir gipsinio modelio etapai, protezo gamybos laikas žymiai sutrumpėja. Taip pat išvengiama ir protezo netikslumų, kurie galimi gaminant protezus tradiciniu būdu – nuimant atspaudą ir liejant gipso modelį. 3SHAPE TRIOS skenerio pagalba šie etapai atliekami skaitmeniniu būdu, todėl pagaminti protezai yra itin tikslūs“ , – sako Vita Lozinovienė.

Technologija ne tik protezavimui

Naujojo įrenginio pagalba odontologai gali susipažinti su pacientų dantų, burnos gleivinės ir sąkandžio būkle: „Šią, skenavimo procedūrą, galime atlikti ne tik protezavimo tikslais. Tai gali būti ir diagnostinė procedūra, tam, kad odontologas ir pacientas susipažintų su esama burnos sveikata. Taip pat, pacientui pageidaujant skenavimo metu surinkta ir sukaupta informacija gali būti išsiųsta elektroniniu paštu. Informacija gali būti naudojama tolimesniam gydymui. Skaitmeniniai dantų atspaudai archyvuojami. Skaitmeninį failą gydytojas gali siųsti bet kuriai dantų technikų laboratorijai, esančiai kitame mieste, ar net šalyje“ , – tikina gydytoja odontologė.

Read more
Collapse