Burnos higiena

Burnos higiena – kiekvieną dieną

kovo 5d., 2021

Remiantis visuomenės sveikatos biuro paviešintais statistikos duomenimis, tik kas penktas Lietuvos gyventojas gali pasigirti sveikais dantimis, beveik 80 % Lietuvos gyventojų turi ėduonį, o kai kurie 3 metų vaikai jau turi plombuotus dantis. Galime daryti išvadą, kad mūsų visuomenės higienos įpročiai bei burnos priežiūra nėra pakankami.

Odontologijos klinikos „Denticija” higienistė Monika Baltaduonienė ragina susirūpinti savo ir savo artimųjų burnos ertmės priežiūra jau dabar. Anot jos, „tik bendradarbiaujant galima pasiekti puikių rezultatų, mat dantų priežiūros vien namų sąlygomis neužtenka. Kad užtikrintumėte dantų ir dantenų sveikatą, būtina reguliariai lankytis pas burnos priežiūros specialistą bei atlikti profesionalios burnos higienos procedūras”. Kaip sėkmingą tokio bendradarbiavimo pavyzdį, burnos priežiūros specialistė pateikia jau pusmetį trunkantį gydymo procesą.

Vis neradęs laiko, o vėliau, dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos nedrįsęs kreiptis į odontologus, po trejų metų pertraukos, mūsų klinikos pacientas Vincentas (vardas pakeistas) atvyko profesionalios burnos higienos procedūrai. Jos metu buvo nustatyta itin sudėtinga dantų ir dantenų būklė: įsisenėjusios apnašos, daugybinis kariesas ir dantenų uždegimai.

Vincentui buvo atlikta profesionali burnos higiena bei pateiktas išsamus dantų priežiūros namų sąlygomis planas: paskirtos dantų priežiūros priemonės, parodyta ir išsamiai paaiškinta kaip jas taisyklingai naudoti. Po dviejų savaičių pacientui buvo atlikta pakartotinė burnos higienos procedūra. Anot M. Baltaduonienės, „kadangi pacientas atsakingai laikėsi paskirto dantų priežiūros plano, jau po dviejų savaičių buvo pastebimas ženklus pagerėjimas, o Vincentas gavo papildomas pastabas ir patarimus dėl dantų priežiūros įgūdžių gerinimo”.

Kitas apsilankymas pas burnos priežiūros specialistę buvo paskirtas po trijų mėnesių. Šio apsilankymo metu tiek pacientas, tiek ir jo burnos būklę prižiūrėjusi higienistė neslėpė džiaugsmo, mat rezultatai buvo išties puikūs. Vincentas prisipažino, kad, gavęs naudingus patarimus, pakeitė savo kasdieninius dantų priežiūros įpročius.

Šiuo metu Vincento burnos priežiūros procedūros dar vis tęsiamos. Tačiau jau šiandien galime džiaugtis sėkmingu pavyzdžiu, kuomet pavyko išgydyti uždelstas burnos sveikatos problemas, išsaugoti sveikus dantis ir paskatinti pacientą atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus, o pajutus nemalonius simptomus, nedelsiant kreiptis į specialistą.

Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos, žmonių galimybės gauti jiems įprastas sveikatos priežiūros paslaugas buvo ženkliai apribotos. Dėl visuomenėje tvyrančios baimės užsikrėsti virusu, žmonės linkę nukelti gydomąsias ir profilaktines procedūras į ateitį. Norime nuraminti ir darsyk priminti, kad odontologijos klinikos „Denticija” laikosi visų saugumo rekomendacijų ir yra pasiruošę teikti profesionalias paslaugas.

Kviečiame nelaukti ir būtinąsias bei profilaktines procedūras atlikti laikantis gydytojo odontologo rekomendacijų.

Skaityti daugiau
Suskleisti