Ortodontinis gydymas

Dantų tiesinimas kapomis – naujas trendas!

gruodžio 3d., 2019

Dalinamės Manto Migausko istorija, kuris mano, kad dantų tiesinimas kapomis taps trendu, kaip prieš kurį laiką buvo su breketais. „Jei kam nors reikėtų tiesinti dantis, manau, tai yra geriausias variantas“, – teigia Mantas.

Mantai, kodėl tau reikėjo koreguoti dantis? Turėjai kokių nors bėdų?

Jei atvirai, diskomfortą tarpai tarp dantų, kurie buvo didesni nei įprastai. Tad norėjau sustumti dantis, kad jų neliktų. Atvykus į konsultaciją pas gydytoją ortodontę Agnę Palesikienę (Narbutytę), pasidarius reikiamus medicininius tyrimus paaiškėjo, kad turiu ne tik tarpus, bet ir netaisyklingą, gilų sąkandį (sukandus apatiniai dantys visiškai pasislėpdavo už viršutinių). Dėl šios priežasties dantų padėties korekcija pasidarė labiau privaloma, nei norima.

Trumpai pristatyk savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstei ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojai gydymą?

Kurį laiką mąsčiau apie dantų tiesinimą. Draugai, turėję netaisyklingo sąkandžio problemą, nešiojo breketus, plokšteles ar kapas. O aš jaučiausi turintis tik estetinę problemą – tarpus tarp dantų, tad neskubėjau sėstis į ortodonto kėdę. Be to, tai nėra pigi procedūra, planavau pasitaupyti ir tuomet pradėti tiesinimą. Tačiau, konsultacijos metu sužinojus, kad tai ne tik estetinis vaizdas, o būtinas tiesinimas dėl netaisyklingo sąkandžio – nusprendžiau kuo greičiau pradėti gydymą.

Kokie gydymo būdai tau buvo pasiūlyti? Kodėl pasirinkai tiesinimą kapomis „Airnivol“?

Buvo pasiūlyti du būdai: breketai arba kapos. Pasirinkau kapas daugiausia dėl priežiūros ir estetikos. Kapas lengviau valyti, lengviau prižiūrėti burnos higieną. Kitas svarbus aspektas – jos beveik nematomos, priešingai nei breketai. Taip pat tikėjausi, kad galbūt prie jų bus lengviau priprasti ir jos ne taip jausis burnoje, nes teko girdėti nusiskundimus iš draugų nešiojančių breketus. Mano nuomone, kapos yra pakankamai naujas, populiarėjantis tiesinimo būdas, kuris po trupučiu tampa „trendu“, kaip kad anksčiau buvo madinga nešioti breketus.

Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą, tiesinant dantis kapomis?

Ateinu kas dvylika savaičių, tai yra, kas tris mėnesius. Man tai labai patinka! Jokių skambučių, kad nukrito breketas ar gali gydytoja skubiai priimti, ar ilgų gulėjimų odontologo kėdėje kol pakeis vielą breketų sistemoje, – dalinasi girdėta draugų patirtimi Mantas.

Tikriausiai reikia turėti tvirtą valią, kad nepiktnaudžiautumei galimybe išsiimti kapas?

Iš pradžių taip, tačiau pakankamai greitai pripratau prie valgymo ,,rėžimo”, reikia tik susiplanuoti laiką. Noras užkandžiauti su laiku dingsta, tuo pačiu galima pagerinti arba susireguliuoti mitybą, – šypsosi vaikinas.

Ar paveikė gyvenimo, mitybos įpročius kapų nešiojimas?

Kadangi dažnai neužkandžiaudavau, paveikė labai nestripiai, tik retkarčiais reikėdavo su draugais susitikus ar per pertraukas atsisakyti užkandžių, kavos taip pat ir saldžiųjų gėrimų. Tačiau pasistengus ir tai pavyko suderinti.

Kiek laiko nešioji kapas? Ar gydymas skausmingas?

Nešioju šeštą mėnesį. Asmeniškai man – nėra skausmingas. Sunkiausia tik tada, kai reikia pasikeisti kapų porą – naujomis. Tada jaučiamas didžiausias diskomfortas, tačiau irgi nepavadinčiau to skausmu, nes nebuvo nė minties išgerti nuskausminamųjų vaistų. Po poros dienų šis diskomfortas dingsta.

Kokie privalumai ir minusai nešiojant kapas?

Didžiausia problema buvo priprasti prie jų tik užsidėjus, bet kokiu atveju tai naujas svetimkūnis burnoje. Prisitaikymas prie valgymo laiko plano pareikalavo pastangų. Tačiau, buvau susitaikęs su ta mintimi, kad reikės išmokti gyventi su kapomis. Prireikė poros savaičių visiškai įprasti. Didelis privalumas buvo kapų priežiūra. Nežinau, kaip sunku prižiūrėti breketus, tačiau kapų priežiūra nėra sudėtinga. Dantis reikia valyti po kiekvieno valgio, ir žinoma, ryte ir vakare. Kapas išsivalyti taip pat – ryte ir vakare. O kadangi užsidėjus kapas negalima valgyti – taip palaikomi švarūs dantys.

Kaip aplinkiniai reaguoja į kapas? Ar pastebi, kad esate su dantų tiesinimo kapomis?

Jei nebūčiau niekam sakęs, kad pradedu dantų tiesinimą kapomis – niekas nebūtų atkreipęs dėmesio. Kalbant su nepažįstamais nepastebėjau jokių reakcijų. Esu įsitikinęs, kad jie net nepastebėjo, jog esu kažką užsidėjęs ant dantų. Pradžioje, kol pripratau kalbėti įsidėjus kapas, žmonės, atkreipdavo dėmesį, kad kažkas negerai su mano tartimi, tačiau po kelių dienų viskas stojo į savo vietas.

Ar rekomenduotum dantų tiesinimo kapas draugams?

Jei planuotų ar reikėtų tiesinti dantis tikrai rekomenduočiau. Pradžioje buvau nusiteikęs, kad kasdieninė rutina stipriai pasikeis ir reikės ilgo adaptacinio periodo. Tačiau greitai supratau, kad drastiškų pasikeitimų nebus, tik bus šiek tiek kitaip. Jei kam nors reikėtų tiesinti dantis, manau, tai yra geriausias variantas ir palengva kapos taps madingos, kokie anksčiau buvo breketai.

Skaityti daugiau
Suskleisti