Terapinis gydymas

Estetinis plombavimas — sveika ir patraukli šypsena

rugsėjo 8d., 2021

Sveiki ir taisyklingi dantys yra vertinami kaip geros žmogaus sveikatos požymis, o graži šypsena – kaip gyvenimo kokybę gerinantis komponentas. Ar įmanoma suderinti grožį ir sveikatą? Pasitelkiant inovatyvias technologijas, šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti aibę pažangių sprendimų dantų gydymui, korekcijoms bei estetikai pagerinti. Todėl dailinti ir gražinti šypseną gali kiekvienas. Būtent apie tai – dantų estetinę išvaizdą – kalbiname odontologijos klinikos „Denticija” gydytoją odontologę Gretą Žumbakytę.

Šiuolaikiniam žmogui itin svarbu rūpintis ne tik fizine sveikata ir asmenine higiena, bet ir išoriniu grožiu. Sveika ir patraukli šypsena nėra išimtis – turbūt visi esame girdėję posakį „graži šypsena yra tarsi asmens vizitinė kortelė”. Estetinio plombavimo srityje dirbate ne vienerius metus. Ar manote, kad ši procedūra yra reikalinga ir veiksminga?

Aš manau, kad estetinis plombavimas yra nuostabi išeitis tiems, ką vargina vizualiai matomi dantų netobulumai. Remdamasi savo profesine patirtimi galiu teigti, kad kartais atstatytas mažas danties kampelis gali pakeisti visą šypseną. Esu labai laiminga, kuomet po procedūros matau besidžiaugiančius pacientus bei plačias jų šypsenas. Tai motyvuoja tobulėti ir kiekvienu individualiu atveju – rasti geriausią sprendimą, siekiant patobulinti estetinį paciento šypsenos vaizdą. Taigi, be abejonės – estetinio plombavimo procedūra yra veiksminga.

„Prieš“/“Po“ estetinis dantų plombavimas

Kalbant apie šios procedūros privalumus, svarbu paminėti tai, kad danties nereikia papildomai gręžti, tad yra išsaugomi sveiki danties audiniai. Taupantiems laiką taip pat yra pliusų, mat, suplanavus, šią procedūrą galima atlikti per vieną kartą. Bene svarbiausias estetinio pombavimo privalumas – dantys atrodo natūraliai. Tiesa, ši procedūra nerekomenduojama kai danties vainikas turi per didelį defektą. Taip pat – ne visada galima plombuoti endodontiškai gydytus dantis, kuomet danties vainikas yra labai patamsėjęs.

Kaip nusprendžiate kada galima atlikti estetinį plombavimą, o kada geriau jo nedaryti?

Tai nusprendžiu pagal tai, kokio dydžio restauracija bus reikalinga. Tam yra būtina nuodugni paciento burnos būklės apžiūra, kurios metu įvertinu esamą situaciją, galimas rizikas ir plombavimo galimybes. Kartais prieš estetinį plombavimą yra reikalingas ortodontinis gydymas dėl dantų tiesinimo ar galinių dantų defektų atstatymas (kramtymo funkcijos).

Ar pacientas turi kaip nors ypatingai pasiruošti estetinio plombavimo procedūrai, ar ji gali būti atliekama eilinio apsilankymo pas odontologą metu?

Prieš estetinį plombavimą būtina laikytis kelių svarbių patarimų: mažiausiai 2 savaitės iki plombavimo negalima balinti dantų, dantenos turi būti sveikos, padaryta profesionali burnos higiena. Bet kuriuo atveju, procedūrą reikia planuoti, nes pirmo apsilankymo metu yra atliekama apžiūra ir ištyrimas, įvertinami paciento norai ir realios galimybės, aptariama gydymo eiga. Kadangi estetinio plombavimo procedūros dažniausiai užtrunka ne vieną valandą, tad jas reikia planuoti.

Kaip yra atliekamas estetinis plombavimas?

Estetinio plombavimo metu yra pašalinamos senos plombos, karieso pažeisti audiniai, smėliuojama ir sluoksniais plombuojama. Tokiu būdu yra atstatoma danties forma, spalva, skaidrumas bei individualūs danties bruožai, artimi natūraliai danties anatomijai.

Ar, atlikus estetinį plombavimą, pacientas turi laikytis kokių nors ypatingų dantų priežiūros būdų bei priemonių?

Po estetinio plombavimo procedūros rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį, neabrazyvią dantų pastą (25-50 RDA), tarpdančių šepetėlius ir tarpdančių siūlą, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną bei poliravimą. Svarbu įsidėmėti, kad, kaip ir savo dantis, taip ir plombuotus dantis reikia prižiūrėti ir saugoti.

Jei turite nusiskundimų dėl danties formos, spalvos, įskilimų ar nutrupėjimų, kreipkitės į odontologijos klinikos „Denticija” specialistus. Naudodami inovatyvias šiuolaikinės odontologijos technologijas bei medžiagas, profesionalūs mūsų klinikos gydytojai odontologai pasirūpins estetiniu jūsų šypsenos grožiu.

Skaityti daugiau
Suskleisti