Vaikų odontologija

Nauja paslauga vaikams Kauno „Denticijoje“: dantukų gydymas su sedacija

rugpjūčio 31d., 2022

Savo pacientams stengiamės nuolat pasiūlyti naujų sprendimų bei gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Šįkart visą dėmesį skiriame mūsų klinikos mažiausiems pacientams. Nuo 2022 m. rudens „Denticijos“ klinikoje Kaune odontologė Miglė Žemaitienė su anesteziologų komanda pradės teikti vaikų dantų gydymo paslaugas su sedacija (bendra intubacinė nejautra ir sedacija sevoflurano dujomis).

Sedacija – kas tai?

Sedacija yra tam tikrų medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas. Tai leidžia procedūros metu atsipalaiduoti, nurimti. Vaikams dantys gydomi gali būti tiek taikant bendrinę nejautrą, tiek pasirinkus kaukinę sedaciją. Sedacijos tipas pasirenkamas pagal paciento amžių ir atliekamą procedūrą.

Saugus būdas be baimės gydyti mažųjų pacientų dantis

Apskritai sedacija odontologo kabinete gali būti taikoma įvairaus amžiaus žmonėms, kurie dėl baimės ar dėl nuolatinio pykinimo negali patogiai jaustis vizito pas odontologą metu. Tačiau kalbant apie mažiausius pacientus, svarbu žinoti, jog sedacija bus naudinga ir dėl dar kelių priežasčių:
• Įprastai vaikas procedūros neprisimins ar prisimins ją labai neryškiai. Tai gali padėti sukurti teigiamus su procedūra susijusius prisiminimus ir išvengti odontologo baimės ateityje.
• Taikoma sedacija leidžia gydyti net ir labai mažų pacientų dantis. Pas odontologą vaikai turėtų profilaktiškai lankytis bent kartą per metus nuo tada, kai jiems pradeda dygti dantys. Tokie maži pacientai dar negeba ramiai išsėti odontologo kėdėje, todėl sedacija palengviną procedūrą ir pacientui, ir darbą atliekančiam specialistui.
• Vyresniems vaikams sedacija padės suvaldyti baimę, išlikti ramiems, taip pat bus naudinga, jei laukia ilga ar sudėtinga procedūra.

Ką reikėtų žinoti apie procedūrą

Klinikos gydytoja, vaikų odontologė Miglė Žemaitienė pasidalijo keliais atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus apie tai, ką reikėtų žinoti apie dantukų gydymą su sedacija:
• Pacientų amžius, kuriems gali būti taikoma ši sedacija, yra nuo 2,5 iki 15 metų.
• Prieš sedaciją jūsų lauks iki 30 minučių trukmės konsultacija, kurios metu bus atsakyta į jums kylančius klausimus bei paaiškinta procedūros eiga.
• Jei jūsų vaikui paskirtas dantukų gydymas su sedacija, jums reikia turėti EKG (elektrokardiogramą) bei bendro kraujo tyrimo rezultatus.

Jei turite daugiau klausimų apie šią paslaugą ar norėtumėte užsiregistruoti profilaktiniam vizitui – nedvejodami susisiekite!
Skaityti daugiau
Suskleisti