Dantų implantacija

Vienmomentė implantacija – kas tai?

rugsėjo 22d., 2021

Netekote danties? Ar esate girdėję apie vienmomentę implantaciją? Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas ir ne itin malonus, mat naujo implanto teks išlaukti iki pusės metų ir ilgiau. Vyravo įsitikinimas, kad po danties šalinimo, implantacija turi būti atliekama tik kaului sugijus. Ilgą laiką buvo manoma, kad bandant pagreitinti biologinius procesus, rizikuojama paciento sveikata. Tačiau šiandien vienmomentė implantacija tapo itin dažna procedūra. Ar šis būdas geresnis už įprastą implantavimo procesą? Kalbiname odontologijos klinikos „Denticija” gydytoją odontologą, burnos chirurgą Andrių Petrauską.

Vienmomentė implantacija – kas tai? 

Tai yra danties implantavimo procedūra kuomet implantas įsriegiamas iš karto po danties šalinimo. Kartais tai painiojama su terminu – nedelsiamas implanto apkrovimas (immediate implantation vs. immediate loading), kuomet ant implanto tvirtinamas vainikėlis ar protezas iš karto po implantacijos.

Ar šią procedūrą galima pasirinkti?

Tiems, kurie tikisi vienmomentės implantacijos – visų pirma patarčiau atkreipti dėmesį į tai, kad šalinti dantį geriausia pas implantuosiantį specialistą. Jis atsakingai įvertins esamą burnos būklę bei galimas pasėkmes. Tik esant tinkamai situacijai, galimai bus pasiūlyta vienmomentiškai implantuoti.

Kokius vienmomentės implantacijos pliusus galėtumėte įvardinti?

Privalumas – sutaupome nuo 3 iki 6 mėn laiko, nes nereikia laukti kol sugis kaulas po danties šalinimo. Taip pat, dažnais atvejais matau, kad atlikus implantaciją iš karto po rovimo, lengviau sugyja žaizda, nes nelieka didelės tuščios alveolės („skylės” ar duobelės iš kur ištrauktas dantis). Svarbu paminėti ir tai, kad dažnai nereikia atkelti dantenų lopo, o tai taip pat palengvina gijimą.

Ar šis dantų implantavimo metodas tinka visais atvejais? Kokius pastebite trūkumus?

Pagrindinis trūkumas yra tas, kad ne kiekvienu atveju įmanoma vienmomentę implantaciją atlikti kokybiškai – skylė po traukimo gali būti per didelė, gali būti pūlinys, gali būti sudėtingas šalinimas, kas apsunkina taisyklingą implanto pozicionavimą ir gerą pirminį implanto stabilumą (kas lemia implantacijos sėkmę – prigijimą). Tai lemia dažnai per gilią ar kreivą implanto padėtį.

Dar vienas šio metodo trūkumas – nėra įmanoma žinoti, kur ir kaip sugis kaulas po rovimo. Galima tik nuspėti ir tikėtis, kad jo gijimas bus taisyklingas. Šiuo atveju iškyla rizika, kad implantas liks dalinai apsinuoginęs, kad liks nesugijusių kaulinių nišų aplink implantą. Dar gali būti taip, kad dėl stambaus raunamo danties ar buvusio minkštųjų audinių trūkumo lieka didelis minkštųjų ir kietųjų audinių defektas, tuomet reikia papildomų medžiagų – dirbtinio kaulo ar minkštųjų audinių priauginimo.

Yra tekę susidurti su nuomone, kad šis implantacijos būdas yra idealus. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

Sutinku su nuomone, kad šis implantavimo būdas yra puikus. Tačiau, tam, kad jis būtų efektyvus, būtina įvertinti situaciją kiekvienu individualiu atveju ir vienmomentę implantaciją atlikti tik, kuomet tai yra saugu. Nes šis metodas tinka tikrai ne visiems implantavimo atvejams. Juk dantys nėra raunami sveiki, o priežastys, dėl kurių jie raunami, gali apsunkinti ir vienmomentę implantaciją. Pūliniai, infekcijos, gilūs trauminiai danties ir kaulinės sienelės lūžiai bei sudėtinga šaknų struktūra gali lemti ne tik apsunkintą šalinimą, bet ir apsunkintą vienmomentę implantaciją. O taip pat gali įtakoti ir sudėtingai nuspėjamą greitos implantacijos rezultatą. Juk, tiek pacientai, tiek gydytojai, siekiame bendro tikslo – visi norime, kad implantas tarnautų dešimtmečius. Tad, kartais tų kelių mėnesių sutaupymas tikrai nėra vertas rizikos turėti ne visai idealiai įsriegtą ar netinkamai prigijusį implantą. Jeigu situacija atrodo saugi implantuoti vienmomentiškai -– visuomet siūlau tokį variantą.

Jei susiduriate su burnos sveikatos problemomis, nedelsdami kreipkitės į odontologijos klinikos „Denticija” specialistus. Sukaupę ilgametę patirtį bei puikiai išmanantys šiuolaikinės odontologijos technologijas, mūsų klinikos gydytojai odontologai padės rasti geriausius sprendimus, gerinant burnos sveikatos būklę kiekvienu individualiu atveju.

Skaityti daugiau
Suskleisti