Ortodontinis gydymas

Viktorija Šaulytė: „Pradedu kelią sveikos šypsenos link“

gruodžio 2d., 2019

Sveiki,

Esu tinklaraštininkė ir stilistė Viktorija Šaulytė. Netrukus prasidės mano kelias sveikos šypsenos link. Klinikoje „Denticija“ pradėsiu dantų tiesinimą skaidriomis kapomis. Džiaugiuosi savo sprendimu ir nekantraudama to laukiu.

Manau, kad kiekvienas savo sveikata, taip pat ir šypsena, pradedame rūpintis tam tikrais momentais. Aš, netaisyklingą sąkandį, pastebėjau visai atsitiktinai, po fotosesijos bežiūrėdama nuotraukas. Keletas nuotraukų buvo fotografuotos iš apačios. Jose pamačiau, kad vienas mano dantis „ropščiasi“ ant kito. Taip pat, žinojau, kad mano apatinio žandikaulio dantys nėra tiesūs, tačiau vis numodavau į šią problemą ranka, manydama kad „apatinių dantų nesimato“. Būtent vaizdas iš apačios man atskleidė tikrą situaciją, ko iki tol nepastebėdavau žiūrėdama į šypseną veidrodyje. Supratau, kad nebereikia atidėlioti vizito pas odontologą. Savimi rūpintis reikia visada, todėl nelaukusi jokios ypatingos progos ar įvykio pradėjau domėtis dantų tiesinimu. Neveltui sakoma: „sveikame kūne – sveika siela“. Dažnai kalbame apie meilę sau, tačiau retai imamės atitinkamų veiksmų, grindžiančių apkalbėtą rūpestį. Imtis jų reikia čia ir dabar.

Anksčiau, paauglystėje, esu nešiojusi dantų plokštelę, kurią tekdavo įsidėti prieš miegą. Tačiau, manau kaip ir daugumai paauglių, tada dantų tiesinimas ir burnos sveikata priminė žaidimą, nežiūrėjau į tai pakankamai rimtai. Dėl to, šiandien tenka imtis papildomų priemonių tam, kad turėčiau tiesius dantis ir taisyklingą sąkandį.

Kai pasiryžau imtis dantų tiesinimo, nekilo jokių abejonių ar svarstymų – rinkausi „Denticiją“.

Su odontologijos klinika „Denticija“ pirmą kartą susidūriau atsitiktinai. Kartu su Lietuvos ryto televizija, klinikoje filmavome laidą, tada ir įvyko mūsų pažintis. Dar, šioje klinikoje man buvo atliktas dantų balinimas. Jau tada mane labai sužavėjo „Denticijos“ personalo kompetetingumas ir kruopštumas. Kai pasiryžau imtis dantų tiesinimo, nekilo jokių abejonių ar svarstymų – rinkausi „Denticiją“. Kai medikai ir personalas palieka neišdildomą įspūdį, nesinori žvalgytis niekur kitur. Džiaugiuosi apsisprendimu burnos sveikatą patikėti savo srities profesionalms, dirbantiems būtent šioje odontologijos klinikoje.

Pirmiausia, užsiregistravau konsultacijai, vedina tikslo sužinoti kuo daugiau apie savo burnos sveikatą ir galimą dantų tiesinimą. Vizito metu buvau supažindinta su visa gydymo eiga, man buvo sudarytas gydymo planas, kuris padėjo orientuotis būsimame gydyme. Buvo nurodytos kainos ir viskas, kas tik manęs laukia tiesinimo metu. Klinikoje dirbantys odontologai puikiai išmano savo darbą, galėjau drąsiai klausti visų dominančių klausimų ir į juos buvo kantriai atsakoma. Konsultacijoje suvokiau, kad tiesūs dantys svarbūs ne tik dėl estetinės šypsenos, tačiau ir dėl laikysenos ar sveikesnių, ne taip greitai dylančių ir gendančių dantų.

Kodėl pasirinkau tiesinimą kapomis?

Labiausiai sužavėjo tai, kad kapos prisitaiko net prie labai intensyvaus gyvenimo ritmo, o man tai labai svarbu. Kapas prireikus galima išsiimti. Tai – estetiška ir plika akimi sunkiai matoma. O svarbiausia, kad nereikia nieko atsisakyti norint pagerinti savo dantų būklę, kalbant apie maistą ar tam tikrus kasdienio gyvenimo įgūdžius. Konsultacijos metu sužinojau, kad prieš pradedant tiesinimą manęs laukia protinių dantų šalinimas, reikės susitvarkyti dantų ėduonies problemas ir pasidaryti profesionalią burnos higieną. Tada būsiu pasiruošusi pradėti dantų tiesinimą kapomis. Pagaliau pradėsiu kelią sveikos šypsenos link!

Neslėpsiu, šis sprendimas kelia šiokį tokį nerimą. Tačiau, nerimas yra apipintas džiaugsmu. Tai – didelis žingsnis sveikos ir gražios šypsenos link, o tuo pačiu ir sveikesnės manęs. Raginu kiekvieną iš Jūsų nepabijoti ir galiausiai ryžtis vizitui pas odontologą, net jei tai nebus su tikslu tiesintis dantis. Profilaktiniai vizitai – labai svarbi geros savijautos dalis.

Skaityti daugiau
Suskleisti