Гигиена полости рта

Lietuviai vis labiau atranda burnos higieną

Ноябрь 1d., 2019

Dantų priežiūra tampa vis didesniu prioritetu lietuviams. Odontologijos klinikos „Denticija“ burnos higienistė Monika Veličkaitė teigia, kad vis daugiau žmonių renkasi profilaktinį apsilankymą pas odontologą: „Galime teigti, kad lietuviai kur kas labiau rūpinasi savo burnos sveikata dabar, negu prieš dešimtmetį. Odontologas nėra tas specialistas, į kurį kreipiamasi tik dėl skaudančio danties. Kur kas dažniau pacientai linkę savo burnos sveikata rūpintis nuolat ir profilaktiškai, taip išvengdami problemų ateityje“.

Anot specialistės, prie naujų tendencijų prisideda ir technologinės naujovės, kurios daugelį procedūrų padarė daug paprastesnes: „Šiandieninės technologijos rūpintis dantimis leidžia daug paprasčiau. Anksčiau neturėjome tokių galimybių: gydymai būdavo skausmingi, todėl ir dabar odontologas dažnai kelia neigiamas emocijas. Natūralu, kad tai žmonės pradeda vertinti, todėl dantų priežiūros procedūrų poreikis tik didėja. Rekomenduojame pas odontologą lankytis bent kartą kas pusmetį. Reguliariai lankydamiesi pacientai gali būti tikri, kad odontologas galės tinkamai įvertinti burnos sveikatos būklę ir, esant reikalui, imtis gydymo“.

Profilaktika kainuoja mažiau nei gydymas

Burnos higienistė teigia, kad dantų priežiūra, priešingai nei dantų gydymas, nėra brangus dalykas: „Reikia atskirti du esminius dalykus: dantų profilaktinę priežiūrą ir burnos higieną nuo dantų gydymo. Gydymas gali pareikalauti daug didesnių finansinių kaštų, todėl rekomenduojame pacientams dantimis rūpintis nuolat, kadangi tai leis ne tik sutaupyti pinigų, bet ir išvengti nemalonių gydymo procedūrų“.

„Profilaktinė dantų priežiūra žmonėms padeda sutaupyti ne šimtus, o tūkstančius eurų. Pavyzdžiui: du kartus per metus atliekama burnos higiena su profilaktine priežiūra kainuoja apie 100 eurų per metus. Tai per dvidešimt metų Jums tai kainuos 2000 eurų, kai tuo tarpu vieno sugedusio danties traukimas, implanto įsriegimas ir visas gydymas gali kainuoti kur kas daugiau“, – teigia burnos higienistė M. Veličkaitė.

Ragina laikytis pagrindinių taisyklių

Burnos higiena nebus veiksminga, jeigu žmonės kasdien nesirūpins savo dantimis. „Svarbiausias dalykas – du kartus per parą valytis dantis. Tai yra būtina, jeigu galvojate apie sveiką šypseną. Kitas svarbus dalykas, kurį žmonės ignoruoja – liežuvio valymas. Ant liežuvio, taip pat, kaupiasi daug apnašų, galinčių iššaukti burnos sveikatos problemas“.
„Labai svarbu taisyklinga mityba. Visi žino, kad saldūs produktai gali sukelti dantų ėduonį ir kitas burnos ertmės ligas. Tačiau, jeigu valgysite saldžius produktus mažiau kaip keturis kartus per dieną, Jūsų organizmas sėkmingai kovos su bakterijomis ir problemų su dantų sveikata kilti neturėtų. Taip pat, reikia nepamiršti gerti pakankamai vandens ir bent kartą per dieną skalauti dantis antibakteriniu skysčiu“, – sako burnos higienistė.

Vengia odontologų dėl skirtingų priežasčių

Visuomenėje nusistovėjęs mitas, kad žmonės bijo odontologų, dėl skausmo nėra vienintelis. Anot jos, ryškėja ir dar viena labai gąsdinanti tendencija. „Pacientai vengia kreiptis į odontologus, nes juos kankina nepagrįsta baimė. Žmonės kompleksuoja dėl savo problemų, baiminasi neigiamos gydytojo reakcijos ir priekaištų dėl apsilankymo, kai problemos yra taip pažengusios. Visi šie mitai iššaukia nepagrįstas baimes. Su šia problema susiduria ne tik odontologai, tačiau ir kitų sričių gydytojai. Galiu patikinti, kad gydytojai yra suprantingi, norintys ir gebantys padėti kiekvienam pacientui. Visada raginame nedelsti ir neatidėti vizito pas odontologą, tačiau, patys pacientai turi suprasti profilaktinių vizitų naudą ir svarbą. Žmonės dažniausiai nesikreipia į odontologą, kol problemos nėra matomos vizualiai. Graži ir sveika šypsena yra svarbi kiekvienam, todėl vadovaujasi stereotipu, kad nesant matomoms problemos – pas odontologą kreiptis nebūtina“, – aiškina Monika Veličkaitė.

Jeigu neskauda, nereiškia, kad nėra problemos

„Susiduriu su pacientais, kurie sako, kad daug metų nejautė jokio skausmo ar simptomų, bet netikėtai ėmė skaudėti dantį. Kalbant apie dantų ėduonį galima teigti, kad jaučiami simptomai gali atsirasti kur kas vėliau, nei pradėjo dantis gesti, todėl ir yra būtina lankytis pas odontologą reguliariai, kad būtų patikrinta dantų būklė ir nustatyti galimi atsirasti pažeidimai“, — sako specialistė.

Читать далее
Коллапс