Ortodontinis gydymas

Klaidos, daromos nešiojant tiesinamąsias kapas

vasario 2d., 2020

Dantų tiesinimas skaidriosiomis kapomis – tai inovatyvus gydymas. Toks tiesinimo metodas – alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams, taip pat tiems, kurie nenori gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai ir metalinės vielutės), priežiūros (valgant prikimba maistas, sunkiau valyti) ir kitais iššūkiais. Dantų kapos daugelio panašių iššūkių padeda išvengti. Tačiau, šypsenos dailinimas šiuo būdu veiksmingas tik tuo atveju, jeigu pacientas kapas nešios taip, kaip paskyrė ortodontas. Tad pasakojame, kokios yra dažniausiai pasitaikančios klaidos, daromos nešiojant tiesinamąsias kapas.

1. Kapos nešiojamos trumpiau nei 22 val. per parą

Viena priežasčių, kodėl verta dantis tiesintis skaidriomis kapomis yra ta, jog kapas galima išsiimti. Tai reiškia, kad drąsiai galima mėgautis mėgstamu maistu ir gėrimais, džiaugtis estetiška šypsena per svarbius renginius. Tačiau, būtina atsiminti, kad siekiant gerų rezultatų ir tiesių dantų labai svarbu kapas nešioti bent 22 valandas per parą. Tik taip galima užtikrinti gydymo efektyvumą. Išėmus kapas, pavyzdžiui, prieš valgį, pavalgius reikia išsivalyti dantis, valyti kapas ir uždėti atgal ant dantų. Laikydamiesi gydytojo ortodonto rekomendacijų, galėsite pasiekti optimalius rezultatus per trumpiausią įmanomą laiką.

2. Tikimasi, jog dantys išsitiesins labai greitai

Suprantama, kad kiekvienas pacientas tikisi, jog pasieks tikslus kaip įmanoma greičiau. Visgi, ne visi rezultatai pastebimi po dienos ar dviejų. Tikslus terminas priklauso nuo individualios situacijos. Nešiojant kapas bent 22 valandas per parą, tikėtina, jog rezultatai matysis po 12 mėnesių ar kelių metų (priklausomai nuo situacijos, to, koks yra paciento sąkandis ir kita).

3. Nesirūpinimas kapomis

Norint turėti tiesius dantis ir tiesinant kapomis, svarbu tinkamai jomis rūpintis. Pagrindinė rekomendacija – nevalgyti ir negerti (ypač dažančių, karštų) gėrimų užsidėjus kapas. Tai gali paveikti priemonės spalvą, be to, kapa gali deformuotis. Dėl pastarosios priežasties išsiėmus kapas nederėtų jų palikti bet kur. Būtina saugoti priemonę nuo karščio. Rekomenduojama įsigyti specialią dėžutę, kuri užtikrins, kad dantų kapos yra laikomos saugiai ir tvarkingai.
Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – puikus pasirinkimas tiems, kas svajoja apie lygią šypseną, tačiau nenori nešioti breketų. Savo pacientams siūlome vos pastebimą dantų tiesinimo būdą be breketų: „AirNivol“ ir „Invisalign“ dantų tiesinimo sistemas.

Skaityti daugiau
Suskleisti