Dažnai užduodami klausimai

TLK

Kur sužinoti ar galiu gauti TLK finansavimą?

Nuo 2021 m. sausio 1 d. nelieka dantų protezavimo eilės. Norint gauti finansavimą, pirmiausia reikia kreiptis į savo gydymo įstaigos, kurioje esate prisirašę, gydytoją odontologą, kuris nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą išrašo elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruoja dantų protezavimo paslaugoms gauti. Asmuo iš karto informuojamas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir gali pasirinkti gydymo įstaigą. TLK fondo lėšomis gali būti dengiamos vaikų dantų dengimo silantais ir dantų protezavimo paslaugos.

Dantų protezavimo kompensuojamoji suma

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

1. pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:

• kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 561,35 Eur;
• kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 561,35 Eur;
• kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 1 727,20 Eur (nustato konsiliumas);

2. vaikams:

• kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 286,49 Eur;
• kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 1 727,20 Eur (nustato konsiliumas);

3. asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

• po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 561,35 Eur;
• atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 1 727,20 Eur (nustato konsiliumas).

Finansai

Ar galima už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai?

Klinikose esame sudarę sutartis su lizingo bendrovėmis, todėl atsiskaityti už suteiktas paslaugas galima lizingu. Klinikose dirba konsultantai, kurie yra pasiruošę suteikti reikiamą informaciją ir sudaryti lizingo sutartis.

Kainos

Kur rasti paslaugų kainas?

Teikiamų paslaugų kainas galite rasti: Kainos.

Gydytojai

Kur galėčiau sužinoti apie gydytojų kompetencijas?

Gydytojų biografijas, išklausytus kursus, mokymus ir kt. galite rasti asmeniniuose gydytojų profiliuose: Gydytojai.

Kaip išsirinkti gydytoją procedūroms?

Klinikose dirba įvairių sričių specialistai. Išsamesnę informaciją apie specialistą ir jo teikiamas paslaugas galite rasti: Gydytojai.

Endodontinis gydymas

Kaip vyksta endodontinis gydymas?

Endodontinis gydymas vyksta etapais. Pirmiausia, pašalinami pulpos audiniai ir infekcija iš danties kanalų sistemos. Vėliau, taisyklingai suformuojamas danties kanalas yra paruošiamas plombavimui. Galiausiai, danties kanalas yra užplombuojamas.

Kiek procedūrų gali reikėti?

Kiekvienas endodontinis, ir ne tik, gydymas yra individualus. Tikslų vizitų skaičių gali pasakyti gydytojas odontologas endodontas.

Periodontologija

Ar šios procedūros skausmingos?

Periodontologijos procedūros yra atliekamos su vietine nejautra. Procedūros trunka kiek ilgiau, kadangi gydymas turi būti itin tikslus ir preciziškas.

Dantų laminatės

Ar dantų laminatės nėra kenksmingos dantų emaliui?

Dedant dantų laminates emalis yra šlifuojamas minimaliai – 0,3-1 mm. Todėl tai yra saugus ir audinius tausojantis gydymo metodas.

Ar dantų laminates galima balinti?

Balinant dantis, ant jų esančios estetinio plombavimo restauracijos ar dantų laminatės nepabąla, todėl rekomenduojama pirmiausia atlikti dantų balinimą, o vėliau kitas procedūras.

Profesionali burnos higiena

Kaip žinoti, kada reikia apsilankyti burnos higienos procedūroje?

Profesionali burnos higiena turi būti atliekama periodiškai. Reikalingą apsilankymų periodiškumą nurodo burnos higienos specialistas. Ši procedūra turi būti atliekama mažiausiai 2 kartus per metus.

Protinių dantų šalinimas

Ar įmanoma pašalinti horizontalioje padėtyje esantį dantį?

Įmanoma. Tiesa, tokių dantų šalinimo procedūra trunka kiek ilgiau, nei išdygusio ar danties, esančio vertikalioje padėtyje.

Kiek laiko gali trukti protinių dantų šalinimo procedūra?

Protinio danties šalinimo procedūros trukmė yra individuali. Priklausomai ar tai paprastasis traukimas ar operacinis. Procedūros trukmę gali pasakyti burnos chirurgas, susipažinęs su paciento situacija.

Estetinis

Ar estetinio plombavimo restauracijos ilgaamžės?

Estetinio plombavimo restauracijas po tam tikro laiko reikia atnaujinti. Tačiau, tinkamai prižiūrimos ir teisingai atliktos, šios restauracijos tarnauja kaip įmanoma ilgiau.

Ar šios procedūros skausmingos?

Estetinio plombavimo procedūros yra visiškai neskausmingos. Atliekant jas – nereikalingas joks nuskausminimas.

Balinimas

Ko negalima daryti po balinimo procedūrų?

24 valandas po balinimo procedūrų derėtų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, nerūkyti.

Kada geriausia atlikti dantų balinimą?

Dantų balimą rekomenduojama atlikti prieš estetines restauracijas ar dantų laminačių dėjimą. O jeigu ketinate atlikti dantų restauraciją po dantų balinimo – tą rekomenduojama daryti 10-14 dienų po balinimo procedūrų.

Implantacija

Ar implantavimo procedūrai reikalinga bendroji nejautra?

Dažniausiai implantavimo procedūros yra atliekamos naudojant vietinę nejautrą.

Protezavimas

Kokiomis rūšimis gali būti protezuojami dantys?

Protezavimas galimas bemetalės keramikos, metalo keramikos vainikėliais, tiltiniais protezais, protezais ant implantų, plokštelėmis bei sudėtingais lanko atraminiais protezais (hibridinės konstrukcijos protezais).

Ortodontinis gydymas

Kokios ortodontinio gydymo galimybės prieinamos klinikose?

Klinikose siūlome galimybę dantis tiesinti metaliniais arba skaidriaisiais breketais, taip pat skaidriosiomis dantų tiesinimo kapomis ir kitais aparatais.

Vaikų ir paauglių odontologija

Ar išrašote pažymas, apie vaikų dantų būklę, skirtas ugdymo įstaigoms?

Išrašome elektronines pažymas vaikų ugdymo įstaigoms: mokykloms, darželiams ir kt.

Ar gali tėvai prieš pirmą vizitą pas odontologą kaip nors nuraminti vaikus?

Pirmasis apsilankymas pas gydytoją odontologą yra tarsi pasiruošimas psichologiškai. Vėliau, pacientą „paruošus“ psichologiškai bus pradėtas numatytas gydymas.

Dantų tiesinimas kapomis

Kiek laiko reikia nešioti kapas?

Per parą su kapomis reikia būti 20-22 valandas. Kapas būtina išsiimti prieš valgį, tačiau būtina su kapomis miegoti ir būti visą likusį paros laiką.

Ko negalima daryti su kapomis?

Su kapomis negalima valgyti jokio maisto, kramtyti kramtomos gumos.

Neradome paieškos rezultatų, bandykite dar kartą.