Dantų protezavimas

Teritorinių ligonių kasų (TLK) kompensavimo sumos už dantų protezavimą

sausio 4d., 2022

Šiuo metu Lietuvoje galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Išlaidų dengimas yra dviejų tipų: įprastas – iki 670,39 Eur ir padidintas – iki 2 062,70 Eur. Kokia kompensacijos suma bus skiriama, sprendžia gydytojas arba gydytojų konsiliumas.

Kompensacija skiriama šių kategorijų apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu:
— pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims;
— vaikams iki 18 metų;
— asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

PRIMENAME:

Ką turite daryti, norėdami atlikti dantų protezavimą odontologijos klinikoje „Denticija”, naudojant TLK lėšas? 

  • Kreiptis į savo šeimos gydytoją arba savo pasirinktos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos odontologą, kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų į TLK elektroninę sistemą. Taip jūs darėte ir anksčiau, tačiau dabar jums iš karto išduos „Pranešimą“, patvirtinantį, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui. Žinokite, kad, netgi pametus šį dokumentą, elektroninėje sistemoje sprendimas išliks ir bus matomas jūsų apsilankymo mūsų klinikoje metu.
  • Atvykti pas mus į kliniką konsultacijai. Registruojantis konsultacijai, būtinai įspėkite mūsų specialistus apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui. Jei su savimi turite tai įrodantį pranešimą – pateikite jį registruojančiam asmeniui.
  • Pirmosios konsultacijos metu jums bus sudarytas gydymo planas. Jums nutarus, kad jis tinkamas, mūsų specialistai pažymės TLK elektroninėje sistemoje, kad dantų protezavimui jūs pasirinkote odontologijos kliniką „Denticija”.
  • Tolimesnių apsilankymų metu, jums bus suteiktos gydymo plane suderintos protezavimo paslaugos.
  • Užbaigus dantų protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą. Esant poreikiui, nuo šios datos praėjus ne mažiau kaip 3 metams, pagal galiojančią tvarką, jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.

Daugiau informacijos apie dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarką rasite ČIA.

Skaityti daugiau
Suskleisti