Burnos higiena

5 mitai apie dantų priežiūrą

kovo 1d., 2020

Dažnai galime išgirsti mitų apie burnos sveikatą ir dantų priežiūrą, kuriais tikėdami galime pakenkti savo dantims ir bendrai burnos sveikatai. Pasitikrinkite ar žinojote 5 mitus apie dantų priežiūrą ir ar jie netrukdo Jums turėti nepriekaištingą ir sveiką šypseną.

1. Kuo daugiau kartų dantis valysite per dieną, tuo švaresni ir sveikesni jie bus.

NETIESA! Dantis reikia valyti du kartus per dieną ryte ir vakare arba taip kaip rekomendavo Jūsų gyd. odontologas. Per dažnai valant dantis jie netaps sveikesniais, priešingai – šveitimas dantų šepetėliu gali pažeisti viršutinį emalio sluoksnį.

2. Dantis reikia taisyti tik jeigu juos skauda.

NETIESA! Sugedusio danties gali ir neskaudėti. Tikrą dantų būklę gali įvertinti tik odontologas, todėl svarbu reguliariai lankytis apžiūrai ar profesionaliai burnos higienai, kurios metu yra įvertinama dantų būklė.

3. Protinius dantis būtina pašalinti.

NETIESA! Protinius dantis reikia šalinti tik tuo atveju jeigu jie dygsta ar jau yra sudygę netaisyklingai, trukdo šalia esantiems dantims arba yra sugedę ir nepataisomi. Tiesiai ir gražiai išdygę protiniai dantys yra naudingi tuo, jog perima dalį kramtymo krūvio. Jei neliktų kitų dantų, gali pasitarnauti kaip atrama dantų protezavimui. Protiniai dantys taip pat gali pakeisti prarastus krūminius dantis. Pavyzdžiui, jeigu jums yra pašalintas vienas iš krūminių dantų, o protinis dantis jau yra išdygęs, ortodontinio gydymo pagalba galima pritraukti protinį dantį vietoje prarasto krūminio danties. Taip kompensuojant prarastą dantį yra apsaugoma nuo žandikaulio kaulo tirpimo, yra išsaugomi kiti dantys. Be to, užpildžius atsiradusį tarpą, buvę dantys vėl atgauna atramą ir nekeičia savo pozicijos.

4. Ortodontinis gydymas skirtas tik vaikams.

NETIESA! Nors ortodontinis gydymas labiausiai paplitęs tarp vaikų ir paauglių, suaugusiems jis taip pat yra galimas ir priimtinas. Nenorintiems nešioti breketų, puikus sprendimas yra tiesinamosios kapos, kurios yra nepastebimos ir jas galima išsiimti valgant, kalbant ar svarbiomis progomis.

5. Dantų balinimas pažeidžia dantų emalį.

NETIESA! Klinikose naudojame pačią saugiausią dantų balinimo sistemą „Beyond“. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vandenilio peroksido naudojimas dantų balinimui yra efektyvus ir saugus. Dantų balinimas vandenilio peroksidu nepakeičia ir nepažeidžia dantų struktūros, tik padaro juos baltesnius, o balinimo gelis yra veikiamas šaltos šviesos žemoje temperatūroje ir tai minimaliai dirgina dantų nervus. Dantenos balinimo metu yra apsaugomos specialia medžiaga. Šis balinimo būdas užtikrina pacientui saugumą, pasitenkinimą ir komfortą.
Neatidėliokite vizito pas odontologą – užsiregistruokite jau dabar ir įsitikinkite, kad mitai apie dantų priežiūrą nesutrukdys Jums džiaugtis sveika ir gražia šypsena.

Skaityti daugiau
Suskleisti