Dantų protezavimas vis dar apipintas klaidingais įsitikinimais
Nors apie dantų protezavimą kalbama vis daugiau, tačiau gyd. odontologui Mindaugui vis dar tenka išgirsti neteisingų žmonių įsitikinimų: „Vienas iš mitų, kad protezuoti dantys skiriasi nuo natūralių. Tai netiesa, pažengus technologijoms ir turint reikiamą patirtį tiek dantų funkcija, tiek estetinis vaizdas visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų.
Kitas dažnai girdimas mitas – protezavimas skirtas tik vyresnio amžiaus žmonėms, kurių burna yra pilnai bedantė. Tačiau protezavimo paslaugomis naudojasi ir jauni pacientai, kuriems ši procedūra atliekama ir vienam dančiui“, – dalijasi odontologas.
Dantų protezavimas atliekamas ir pilnametystės nesulaukusiems pacientams
Gydytojo tikslas – pradėti reikiamą gydymą kuo anksčiau, kad būtų kuo didesnė tikimybė išsaugoti dantį: „Dėl to kartais rekomenduoju atlikti protezavimą ir jaunesniems nei 18 metų pacientams. Tokiu atveju reikėtų nepamiršti, kad galima pasinaudoti Valstybės skiriama kompensacija. Bet kokiu atveju svarbiausia išsaugoti bent jau danties šaknį, ant jos protezuojant naują dantį“, – dalijasi „Denticijos“ gydytojas.
Jis atskleidžia ir pagrindines priežastis, kodėl jauniems pacientams reikia protezavimo apskritai: „Protezuoti dantis reikia tada, kai jie yra smarkiai sugedę: neužtenka audinių, kad galėtum atkurti dantį kompozitais arba kai po patirtos traumos yra likusi tik maža danties dalis. Visgi pagrindinė priežastis – prasta asmeninė burnos higiena.“
Žingsniai kaip užkirsti kelią dantų ligoms ar jų netekimui
„Svarbiausia reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą. Taip pat itin svarbu atsakinga ir kruopšti dantų priežiūra namuose, naudojant dantų pastą, dantų šepetėlį, tarpdančių valymo priemones ir kt., Atrasti tinkamas konkrečiai jums gali padėti burnos higienos specialistas. Beje, reguliariai atliekant burnos higieną, yra didelė tikimybė, kad jos metu bus pastebėti maži gedimai, kuriuos galima greitai ir lengvai sutvarkyti“.
Neįveikiami dantų gydymo atvejai neegzistuoja
Odontologas Mindaugas visada stengiasi suderinti gydymo planą su paciento finansinėmis galimybėmis: „Tinkamiausią sprendimą randame kartu. Nėra nieko geriau nei matyti, kai pacientas kabinetą palieka su plačia džiaugsmo šypsena. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai tenka šalinti dantį. Tačiau nėra ko nerimauti, šiai dienai turime puikią alternatyvą – implantą, ant kurio irgi galima protezuoti natūraliai atrodantį dantį.“
Ištobulintos technologijas atveria daugiau galimybių
„Nors anksčiau tokios galimybės ir nebuvo, šiandien galime atlikti, pavyzdžiui, dantų skenavimą. Jis leidžia kur kas paprasčiau nuimti dantų antspaudus – norint procedūrą atlikti kokybiškai, visiškai pakanka skaitmeninio varianto. Yra galimybė atlikti ir mikro protezavimą, kuris padeda išsaugoti kur kas daugiau sveikų danties audinių“, – odontologijos srities progresu džiaugiasi gydytojas.
Vietoje protezavimo gali užtekti ir estetinio plombavimo
M. Trakšelis dalijasi, kada nerekomenduojama protezuoti dantų: „Kai dantys yra nepažeisti ar pažeisti minimaliai, jų gydymui gali pakakti korekcijos kompozitu. Pavyzdžiui, pacientas nori dailesnės šypsenos ir tam kartais užtenka estetinio plombavimo. Tačiau jei dantys yra pažeisti stipriau ir yra likę mažai danties audinių, rekomenduojama atlikti protezavimą.
Priimti sprendimą, žinoma, padės patyręs gydytojas odontologas. Todėl labai svarbu, kad pacientas jaustų pasitikėjimą specialistu. Tik tada visas gydymas bus sklandus, o pacientas jausis ramus ir užtikrintas. O aš, kaip odontologas, galėsiu atlikti gydymą remdamasis savo profesionalumu, patirtimi ir sukauptomis žiniomis.“