Netekus vieno ar keleto dantų, pacientams iškyla dilema – ką rinktis protezavimui: estetinę-defektinę išimamą plokštelę, tiltinį protezą ar implantą? Klinikoje „Centro Denticija” protezuojanti gydytoja odontologė Aušra Bieliauskienė ragina nedelsti ir sprendimo ieškoti kartu su dantis gydančiu gydytoju. Mat, tik atsižvelgiant į daugelį socialinių ir asmeninių veiksnių bei glaudžiai bendradarbiaujant su odontologu, kiekvienu individualiu atveju bus parinktas tinkamiausias sprendimas. Kad suteiktume išsamesnę informaciją apie skirtingų protezavimo būdų privalumus ir trūkumus, su dantų gydytojos A. Bieliauskienės pagalba, aptariame kiekvieną jų atskirai.
Išimamas plokštelinis protezas – šis dantų protezavimo būdas yra paprasčiausias, tačiau toli gražu ne pats geriausias variantas. Juo estetika atkuriama tik iš dalies, nes plokštelės stabilumui užtikrinti, galimi papildomi tvirtinimo elementai ant gretimų dantų (metalinės apkabėlės). Nors šio protezavimo metu nereikia šlifuoti gretimų dantų, išimamas plokštelinis protezas pilnai nepakeičia prarasto danties ir neapsaugo žandikaulio kaulo nykimo toje vietoje, tad dažnu atveju jis gali būti naudojamas kaip laikinas variantas pastovaus protezavimo planavimo eigoje. Šio tipo protezą reikia nuimti nakčiai ir reguliariai atlikti specifinę higieną. Didžiausias šio protezavimo būdo minusas – diskomfortas kramtymo metu, mat plokštelinio protezo pagalba atkuriama tik 25% netekto danties kramtymo funkcijos.
Tiltinis protezas yra geresnis sprendimas, norint atgauti dantų mechaninę paskirtį, mat šio protezo pagalba yra atkuriama net 75% prarasto danties kramtymo funkcijos. Šis metodas yra geresnis nei išimamas plokštelinis protezas ir dėl dantų estetinės išvaizdos. Ji yra pakankama, tačiau esant užblokuotiems tarpdančiams, higiena yra apsunkinta, reikalaujanti profesionalių papildomų priemonių bei higienos specialistų pagalbos. Deja, protezuojant šiuo metodu, dėl vieno prarasto danties tenka šlifuoti 2 sveikus gretimus dantis, o prarasto danties vietoje žandikaulio kaulinis audinys nėra apsaugomas nuo sunykimo. Šis protezavimo būdas dažnu atveju yra naudojamas, kaip alternatyva, esant gausiai plombuotiems, endodontiškai gydytiems ar gausiai nudėvėtiems dantims greta netekto danties, kuriuos ir taip tektų protezuoti.
Implantas – vienareikšmiai yra geriausias būdas dantų protezavimui tiek dėl daugybinių funkcinių bei sveikatinimo privalumų, tiek dėl estetinės išvaizdos – suprotezuotą implantu dantį sunku atskirti nuo tikrų dantų. Netekto danties estetika atkuriama maksimaliai, nes nėra papildomų tvirtinimo elementų ant gleivinės ir gretimų dantų, o danties implantas visiškai ir pilnai pakeičia netekto danties šaknį ir atkuria 100% kramtymo funkciją. Implantas apsaugo žandikaulio kaulinį audinį nuo sunykimo prarasto danties vietoje. Šio dantų protezavimo metodo metu nenukenčia gretimi dantys, mat jų nereikia šlifuoti. Esant laisviems tarpdančiams, profesionali burnos higiena yra įprasta kaip ir tikriems dantims, tad implantas yra jaučiamas bei funkcionuoja kaip natūralus dantis.
Profesionali „Denticija“ komanda padės pasirinkti individualiai tinkamiausią, optimaliausią ir ilgaamžį protezavimo metodą. Pacientų patogumui „Denticija“ odontologai pasitelkia savo „Dantų technikos laboratorija Denticija“, tad tai leidžia užtikrinti minimalų vizitų skaičių bei maksimaliai greitą ir kokybišką protezų gamybą be papildomo pabrangimo. Iškilus įvairiems spalviniams ar dantų formos klausimams gamybos procese, turime galimybę aptarti to paties vizito metu ne tik su protezuojančiu gydytoju, bet ir su individualiai konkrečiam pacientui užsakytą protezą gaminančiu dantų techniku.