- Turint elektrinį dantų šepetėlį dantis galima valytis trumpiau, nes jis valo efektyviau.
MITAS. Tiek elektriniu, tiek mechaniniu dantų šepetėliu dantis reikia valyti 2 minutes. - Elektriniai dantų šepetėliai nėra tinkami naudoti vaikams.
MITAS. Vaikams elektrinis dantų šepetėlis yra tinkamas. Tačiau derėtų nepamiršti, kad pasirinkus bet kokį šepetėlį, vaikams iki 7–8 metų dantis tinkamai išvalyti turi tėvai. - Elektriniai šepetėliai yra tinkami naudoti tik tada, kai juos rekomenduoja burnos higienistas ar odontologas.
MITAS. Elektrinius dantų šepetėlius gali naudoti kiekvienas norintis žmogus. Tačiau dažnai specialistai juos rekomenduoja naudoti pacientams, kuriems pritrūksta kruopštumo, burnoje apžiūros metu pastebima daugiau apnašų, dantų akmenų, ėduonies ir pan. - Naudojant elektrinį dantų šepetėlį nereikia naudoti tarpdančių siūlo ar kitų priemonių.
MITAS. Svarbu atsiminti, kad elektrinis dantų šepetėlis, tai – dar ne viskas. Su dantų šepetėliu jūs atliekate tik pusę darbo. Net 95 proc. bakterijų kaupiasi tarpdančiuose! Šios apnašos vėliau sukelia dantenų uždegimą (gingivitą), periodontitą, dėl jų genda dantys (atsiranda dantų ėduonis). BŪTINA naudoti dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius (parinktus jūsų gyd. odontologo / burnos higienisto, kad būtų tinkamo dydžio), jums tinkamą dantų pastą, liežuvio valiklį. - Elektrinio dantų šepetėlio galvutę galima keisti rečiau nei mechaninio šepetėlio.
MITAS. Tiek elektrinio šepetėlio galvutę, tiek paprastą rankinį dantų šepetėlį reikia keisti kas 3–4 mėnesius. Jeigu sirgote peršalimu, gripu, COVID-19 ar lūpų pūsleline – šepetėlį keiskite iš karto po ligos. Jeigu valote su stipria jėga ir išlankstote dantų šepetėlio šerelius – keiskite dantų šepetėlio galvutę anksčiau. - Elektrinis dantų šepetėlis jūsų dantis išvalys geriau nei mechaninis.
FAKTAS. Tinkamai naudojant elektrinį dantų šepetėlį per pirmus 1–3 mėnesius apnašų sumažėja vidutiniškai 11 proc., naudojant daugiau nei 3 mėnesius – 21 proc. Tačiau labai svarbu atsiminti, jei šepetėlį naudosite netinkamai, t. y., nesivalysite dantų 2 minutes, reguliariai nekeisite dantų šepetėlio, nenaudosite tarpdančių siūlo, liežuvio valiklio ir t. t., tai vien elektrinio šepetėlio įsigijimas nepagerins jūsų dantų ir dantenų būklės. - Elektriniai dantų šepetėliai gali pažeisti dantenas ir net dantų emalį.
FAKTAS. Naudojant elektrinio dantų šepetėlio ,,agresyvų“ režimą (didžiausiu greičiu), plius spaudžiant papildomai savo ranka – galima sukelti dantenų recesijas (dantenų atsitraukimą), dantų pleištus (emalio nutrynimą iki dentino), o tai sukelia dantų jautrumą. Priklausomai nuo padarytos žalos, gali prireikti net ir plombų ar protezų. Todėl labai svarbu elektrinį dantų šepetėlį naudoti tinkamai!
Tinkamai naudojamas elektrinis šepetėlis gali būti puiki burnos priežiūros priemonė. Tačiau žodis „tinkamai“ šiame sakinyje yra labai svarbus! Todėl apibendrindama specialistė pasidalijo pagrindiniais dalykais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį nusprendus įsigyti elektrinį dantų šepetėlį:
• Šepetėlio nereikia stipriai spausti.
• Jį reikia laikyti 45 laipsnių kampu link dantenų.
• Valantis svarbu nepraleisti nė vieno danties ir nė vieno jo paviršiaus.
• Renkantis šepetėlį, atkreipkite dėmesį, ar jis turi įmontuotą laikmatį, kuris gali padėti geriau valytis dantis.
• Nepamirškite, kad dantų šepetėlis (elektrinis ar ne) yra tik vienas dantų ir dantenų priežiūros žingsnis. Be galo svarbi ir tarpdančių priežiūra. Todėl, pirmiausia, kasdien naudokite tarpdančių siūlą. Be to, kas 6 mėn. apsilankykite profilaktinei patikrai ir laikykitės savo odontologo ir burnos higienisto rekomendacijų!