Kalbant apie endodontinį pergydymą, visų pirma verta užsiminti apie endodontinį gydymą. Pastarasis reikalingas tada, kai danties pulpa (minkštasis audinys, esantis danties šaknies kanalo viduje) yra uždegiminė ar infekuota. Šis negalavimas gali nutikti dėl daugelio priežasčių: įsisenėjęs ir negydomas dantų ėduonis, patirtos dantų traumos, nuskilę ar įtrūkę dantys, kt. Endodontinio gydymo tikslas yra išvalyti ir pašalinti visus infekciją sukeliančius mikroorganizmus iš dantų šaknų kanalų. Deja, kartais nutinka taip, kad, atsinaujinus simptomams, tenka atlikti endodontinį pergydymą. Tai procedūra, kurios metu pašalinama sena plombinė medžiaga iš šaknų kanalų ir kanalai iš naujo išvalomi, dezinfekuojami ir užplombuojami.
Toks danties kanalų pergydymas yra reikalingas tuomet, jei infekcija kanale nebuvo iki galo išgydyta ir simptomai atsinaujina, jei rentgeno nuotraukoje aiškiai matome nepilnai ar nehermetiškai užplombuotus kanalus pirminio gydymo metu, ar kaulinio audinio destrukciją apie šaknies viršūnes, jei šalia endodontiškai gydyto danties dantenose susiformuoja fistulė, taip pat jei ankstesnio gydymo metu buvo komplikacijų: kanalo ar danties dugno perforacija, atsidalinęs instumentas kanale ar kanalo „užlaiptavimas”. Taip pat — kuomet, prieš protezuojant dantį, pastebimas laikino užpildo pralaidumas ar jo netekimas.
Odontologės Gerdos Rudinskienės teigimu, sėkmingas endodontinis pergydymas neįmanomas be mikroskopo. Būtent jo dėka galima aptikti kalcifikuotus dantų šaknų kanalus, pirminio gydymo metu nepastebėtus papildomus dantų šaknų kanalus, pašalinti plombinę medžiagą iš nekokybiškai sugydytų danties šaknų ka nalų, pašalinti svetimkūnius ir kultinius kaištinius įklotus iš danties šaknų kanalų. Taip pat — diagnozuoti danties vainiko, danties šaknies skilimą ar lūžimą.
Kokybiškam gydymo atlikimui labai svarbus darbinio lauko izoliavimas koferdamo guma. Tai apsaugo dantį nuo reinfekcijos burnos mikroorganizmais, o pacientas apsaugomas nuo dezinfekcinių priemonių, vaistų ar instrumentų pakliuvimo į burnos ertmę. Po sėkmingo kanalų pergydymo būtinas vainikinės danties dalies hermetiškas atstatymas. Dėl pažeidimo dydžio ir likusių silpnų sienelių, endodontiškai gydytus dantis yra rekomenduojama atstatyti protezavimo būdu. Tai atkurs kramtymo funkciją ir užtikrins danties tvirtumą.
Anot odontologijos klinikos „Denticija” gydytojos odontologės Gerdos Rudinskienės, „endodontiškai gydyto danties skausmas, „iškelto” danties jausmas, pūlinuko atsivėrimas prie danties (fistulė), veido audinių tinimas, prasta bendra savijauta ir kai kurie kiti požymiai rodo, kad turite kreiptis į gydytoją odontologą. Išimtiniais atvejais, kai žmogaus imuninė sistema stipri, o uždegiminis procesas yra lėtinis, pacientas gali net nejausti jokių simptomų. Tad, net ir neturint nusiskundimų, periodiškai verta apsilankyti bei atlikti burnos ertmės apžiūrą ir panoraminę rentgeno nuotrauką.”
Odontologijos klinikų tinklo „Denticija” odontologai, pasitelkdami pačią moderniausią dantų gydymo įrangą bei profesionalią kompetentingų gydytojų komandą, gali atsakingai pasirūpinti jūsų dantų ir burnos sveikata. Todėl, pajutus nemalonius simptomus ar iškilus klausimams, nieko nelaukdami kreipkitės į mūsų personalą.