COVID-19
Terapinis gydymas

Ką daryti, jeigu karantino metu iškrito plomba ar įvyko trauma?

gegužės 3d., 2020

Gydytoja odontologė Greta Žumbakytė atsakė į dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų traumas, plombų netekimą ir kas yra būtinoji pagalba karantino metu.

Ką daryti, jeigu karantino metu iškrito plomba?

Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl aptarsime keletą dažnesnių atvejų. Jeigu:

  • atskilo nedidelis danties ar plombos kraštelis, tai nieko nereikia daryti iki kol galėsite atvykti pas savo gydytoją odontologą.
  • atskilęs kraštelis aštrus ir drasko dantenas ar žandą, tada reikėtų paimti nagų dildę, ją gerai išvalyti, dezinfekuoti ir labai atsargiai dildinti reikiamą danties vietą.
  • iškrito didesnė plomba, atsirado danties jautrumas, reikėtų vengti kramtyti ta puse, ypač jeigu jautrumas atsiranda dėl temperatūrinių dirgiklių. Tad, reikėtų vengti labai šalto ar karšto, kieto maisto, po kiekvieno valgymo išsiskalauti burną, išsivalyti ertmę su siūlu ar tarpdančių šepetėliu, kad po kiekvieno valgymo neliktų jokių maisto likučių.
  • skauda, galite naudoti tai, ką turite namuose: gvazdikėlių, alijošiaus ar arbatmedžio aliejų, propolis (arba spiritinis bičių pikis), skalauti su druskos tirpalu. Taip pat padėtų vaistai nuo skausmo: Ibuprofenas, Ibumetinas, Paracetamolis, o jeigu skausmas labai didelis, negalite miegoti, vaistai nepadeda, tuomet Jums reikėtų kreiptis ten, kur teikiama būtinoji odontologinė pagalba.
  • kilo uždegimas, reikėtų labai gerai valyti dantis, skalauti antiseptiniais tirpalais kelis kartus per dieną ir dažniau. Taip pat vaistai nuo uždegimo (Dolmen, Nimesil). Jei šios priemonės nepadeda, tuomet reikalinga būtinoji odontologinė pagalba.
  • ištino žandas, nedelskite, kreipkites, kur teikiama būtinoji pagalba.

Ką daryti, jeigu įvyko trauma?

Kuo skubiau kreiptis, kur teikiama būtinoji odontologinė pagalba.

Būtinoji odontologinė pagalba teikiama, kai:

  • veido audinių patinimas ir danties skausmas;
  • trauminiai dantų ir žandikaulių pažeidimai;
  • kraujavimas po danties pašalinimo;
  • stiprus danties skausmas, nepraeinantis vartojant analgetikus ar priešuždegiminius vaistus.

Būtinąją pagalbą darbo metu teikia visos miestų poliklinikos, o po darbo valandų ir savaitgaliais bei švenčių dienomis Vilniaus mieste – Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos gydytojai, Kaune – LSMU Kauno klinikos. Pirmiausia turite kreiptis į savo polikliniką, norėdami gauti būtinąją odontologinę pagalbą.

O mes su nekantrumu laukiame Vyriausybės sprendimų, kada galėsime vėl teikti odontologines paslaugas Jums!

Skaityti daugiau
Suskleisti