COVID-19

Keičiasi infekcijos paketo kaina

gegužės 9d., 2020

COVID-19 pandemija privertė Sveikatos apsaugos ministeriją nustatyti infekcijos valdymo priemonių tvarką įvairioms verslo šakoms, tame tarpe ir odontologijai. Šių sąlygų privalu laikytis kiekvienai odontologijos klinikai, grįžtančiai į darbą po pilno karantino.

Sudėliojus vienkartinių ir daugkartinių priemonių paketą, tai atsieina 24,05 eurus. Tiek, šiandienos kainomis, papildomai kainuoja paciento ir odontologo susitikimas COVID-19 fone. Praėjusios savaitės pasisakymai parodė, kad dėl esamos situacijos pacientai nepasitenkinimą nukreipia į odontologus.

Situacija yra sekinanti: iki karantino pakuotė (50vnt.) vienkartinių kaukių kainuodavo apie 4 eurus. Šiandien už tokią pačią pakuotę tenka sumokėti apie 24 eurus. Kitų priemonių kainų pokytis yra panašus. Kitaip tariant, jei priemones būtume įsigiję iki karantino, apsaugos paketo kaina būtų buvusi apie 4-5 eurus.

Pirmosiomis savaitėmis medžiagų kainos buvo itin aukštos. Tačiau jau dabar matome, kad būsimiems pirkiniams gauname geresnes kainas. Paskaičiavome, kad nuo BIRŽELIO 1 dienos paketo kaina kris iki 12,60 eurų. COVID-19 paketo kaina klinikoje yra skaičiuojama tik pagal įsigijimo kaštus. Perkame ne daugiau kaip vienai-dviems savaitėms (priklauso nuo priemonės tiekimo trukmės).

Paketo kainą peržiūrėsime ir tikrinsime kas savaitę. Nė vieno surinkto euro nepasiliekame sau. Tačiau, šiuo metu negalime to apmokėti. Kitaip tariant, sumokėję už jį – neišgyventumėme. Jeigu jaučiate, kad apsilankymas pas odontologą šiuo metu nėra būtinas– atidėkite jį vėlesniam laikui.

Suprantame žmonių nepasitenkinimą, todėl stengiamės vietoje atskirų vizitų planuoti vieną, ilgesnį vizitą. Pinigai už higieninį paketą atitenka ne odontologams, o apsaugos priemonių gamintojams. Tuo būdu nesiekiame kažką apkaltinti, bet taip pat ir nenorėtume prisiimti svetimos atsakomybės.

Apsaugos priemonių kainos Covid-19 pandemijos metu gydytojui odontologui ir asistentui:
Vienkartiniai apsauginiai chalatai (2 vnt.)  – 6 eurai
Respiratorius (2vnt.) – 6 eurai
Dezinfekciniai skysčiai, papildomos medicininės aprangos skalbimas, apsauginiai skydai – šiuos kaštus apmoka klinika
Vienkartiniai antbačiai (2 vnt.) – 0,20 eur
Vienkartinės kepurėlės (2 vnt.) – 0,40 eur

Pirma darbo savaitė praėjo nelengvai. Teko prisitaikyti prie pakitusio darbo pobūdžio. Bet viskas pavyksta sklandžiai. Ačiū klinikos darbuotojams už įdėtas pastangas ir aišku mūsų pacientams – už kantrybę ir supratimą.

Skaityti daugiau
Suskleisti