Dantų implantacija

Svarstantiems apie dantų implantaciją: kiekvienas atvejis – unikalus

birželio 10d., 2024

Vieno, kelių ar visų dantų netekimas gali mažinti ne tik pasitikėjimą savimi, bet ir turėti neigiamą įtaką bendrai kūno sveikatai. 19 metų patirtį turintis „Denticijos“ gydytojas burnos chirurgas Gvidas Jankauskas ramina: „Geriausias ir patikimiausias danties atstatymo būdas šiai dienai – implantacija.“ Jis dalinasi galimais gydymo metodais ir aptaria, kodėl ypač svarbu šiai procedūrai pasirinkti tinkamą kliniką bei gydytoją ir kaip apsispręsti dėl procedūros apskritai.

Kaip priimti sprendimą: rinktis implantaciją ar ne?

Į šį klausimą „Denticijos“ gydytojas atsako klausimu: „Ar jums reikia danties?“, – ir priduria: „Jei trūksta priekinio danties, tai gali kelti estetinį diskomfortą, žmogus vengia šypsotis, bendrauti. Jei trūksta, kad ir vieno krūminio danties, suprastėja kramtymo funkcija, gali pasikeisti šalia esančių dantų pozicija dantų lanke. O rinktis implantaciją ar kitą metodą danties atstatymui, apsisprendžia pats pacientas. Tačiau svarbu žinoti, kad implantacija — šiai dienai inovatyviausias danties atstatymo būdas.“

Nereikėtų remtis kitų patirtimi. Kiekvieno paciento atvejis – unikalus

Dantų implantasGydytojas įsitikinęs, kad negalima spręsti apie savo būsimą gydymą remiantis artimųjų patirtimi: „Gydymas gali būti labai skirtingas. Pavyzdžiui, vienam žmogui nėra kaulinio audinio, minkštųjų audinių trūkumo, tad pakanka vos vienos procedūros danties implantacijai, kai kuriais atvejais uždedant ir laikiną dantį. Tokiu atveju dažniausiai nebūna ir tinimo, nereikia gerti nuskausminamųjų vaistų.

Kitu atveju, kai trūksta daug dantų, yra didelis kaulinio audinio trūkumas, gydymas gali trukti ir metus laiko. Pirmiausia, gydomi uždegiminiai procesai, atstatomi kaulo defektai, o tik vėliau sriegiami implantai. Po sudėtingų operacijų gali būti ir nemažas patinimas, kraujosrūvos veide, reikalingas antibiotikų kursas, atitinkamas režimas. Tad kiekvieno paciento situacija gali būti visiškai skirtinga.“

Prieš pradedant gydymą būtina konsultacija ir gydymo plano sudarymas

„Kiek užtruks gydymas, ką konkrečiai reikia padaryti, kiek kainuos, reikės vienos ar daugiau operacijų, išsiaiškinama dar konsultacijos metu. Jei pacientui viskas tinka, tada sudaromas aiškus gydymo planas ir pradedamas gydymas“, — apie gydymo eigą pasakoja Gvidas.

Implantacijos metodų – ne vienas. Ką svarbu žinoti?

Implantų naudojimas dantų atstatymui – itin platus, tačiau konkretaus metodo taikymas priklauso nuo individualios paciento būklės: „Galima tos pačios procedūros metu pašalinti gydymui netinkamą dantį, įsriegti implantą ir pritvirtinti laikiną dantį. Kitu atveju, iki danties uždėjimo ant implanto, reikia laukti 3–4 mėnesius. Arba, pirmiausia, ištraukiamas dantis, palaukiama kaulo sugijimo ir tik tada dedamas implantas.

Paprasčiausias, pigiausias metodas — į apatinį žandikaulį sriegiami du implantai ir ant jų, specialių laikiklių pagalba, pritvirtinamas išimamas protezas. Šiuo atveju implantai naudojami kaip papildoma atrama, kad plokštelė valgant ar kalbant nekristų iš burnos. Kitas būdas — galima įsukti keturis arba šešis implantus ir ant jų pritvirtinti neišimamą protezą. Taip galima atstatyti visus trūkstamus žandikaulio dantis. Kurį metodą rinktis, priklauso nuo paciento kaulo būklės, noro bei finansinių galimybių“, — detalizuoja burnos chirurgas.

Ar dantų implantacija tinkama visiems?

Implantus galima dėti visiems suaugusiems pacientams. Jie nerekomenduojami jaunesniems nei 18 metų pacientams dėl nepasibaigusio žandikaulių augimo: „Kalbant apie vyresnius pacientus, amžiaus apribojimai neegzistuoja. Vyriausias pacientas, kuriam atlikau implantaciją, buvo 90-ties su trupučiu, viskas priklauso nuo sveikatos būklės“, — dalijasi gydytojas.

„Dėti implantų nerekomenduojama jei neseniai sirgta ūmiomis širdies-kraujagyslių srities ligomis – neseniai turėtas insultas ar infarktas, atliekamas onkologinių ligų gydymas — chemoterapija, taip pat esant nekontroliuojamam diabetui, vartojami kraują skystinantys vaistai ar vaistai nuo osteoporozės. Tokiais atvejais implantai prigyja sunkiau. Tačiau tai nereiškia, kad jų negalima dėti apskritai. Praėjus pakankamai laiko, atitinkamai paruošus pacientą medikamentais, implantaciją galima atlikti. Tokiu atveju konsultuojamasi su atitinkamos srities gydytojais specialistais“, – savo profesine patirtimi dalinasi G. Jankauskas.

Svarbiausia – patikima klinika ir gydytojai

Reikia suprasti, kad implantas yra protezas, tad jam bus reikalinga priežiūra. „Pacientas reguliariai turi lankytis pas higienistą, gyd. odontologą dantų ir protezų profilaktinei apžiūrai. Jeigu pastebima problema, pacientas toliau nukreipiamas pas gyd. specialistą. Todėl svarbu išsirinkti patikimą kliniką, kurios gydytojai turi ne vienerių metų patirtį. Žinau atvejų, kai pacientui buvo atliktas gydymas, o po kelių metų atsiradus problemoms, nebebuvo į ką kreiptis, nes klinika buvo užsidariusi. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad klinikoje yra visų sričių specialistai, jei pacientas nori patogaus, kompleksinio, kokybiško gydymo – ortodontas, endodontas, ortopedas, chirurgas, periodontologas ir kt. “, – atkreipia dėmesį „Denticijos“ gydytojas odontologas.

Ar galima tikėtis, kad implantai tarnaus visą likusį gyvenimą?

Gvidas JankauskasNorint, kad implantas tarnautų kuo ilgiau, reikalingi reguliarūs profilaktiniai vizitai. Gydytojas ar higienistas įvertina protezų būklę, patikrina ar nėra uždegiminių pakitimų: „Ar implantas tarnaus visą gyvenimą, priklauso nuo kokybiškų medžiagų naudojimo bei teisingai atliktos implantacijos. Labai daug priklauso ir nuo pačio paciento. Ko gydytojui reikia iš jo, tai geros burnos higienos — svarbu valyti ne tik nuosavus dantis, bet ir protezus, esančius ant implantų“, – sako Gvidas.

Jis priduria: „Medicinoje garantijų duoti negalima ir nėra tokios procedūros, kuri veiktų visu šimtu procentų, nes kiekvienas organizmas į gydymą reaguoja individualiai. Kalbant apie implantus, prigijimo procentas yra išskirtinai didelis – 97–98 %. Tai reiškia, kad iš šimto implantų neprigyja 2–3. Kartais tam pačiam pacientui įsriegiami 3-4 implantai ir iš jų vienas neprigyja. Tas pats gydytojas, tie patys implantai, tas pats pacientas, bet kaule susidaro situacija, kad jis tiesiog neįsitvirtina. Tačiau „Denticijos“ klinikose tokiu atveju implantai keičiami nemokamai, jei jie neprigijo gijimo laikotarpiu“, – atvirai dalijasi gydytojas odontologas, burnos chirurgas G. Jankauskas.

Netekote danties? Registruokitės chirurgo konsultacijai:

Skaityti daugiau
Suskleisti