Burnos higiena

Burnos irigatoriai – dar geresnė burnos higiena namų sąlygomis

gruodžio 15d., 2021

Siekiant užtikrinti kokybišką burnos higieną, šiuolaikinė odontologija siūlo išties plačią dantų priežiūros priemonių skalę: dantų šepetėliai, burnos skalavimo skysčiai, tarpdančių siūlai, kt. Tačiau, išgirdus apie burnos irigatorius, daugelis pripažįsta, kad nežino kam jie skirti ir kaip elgtis su šiais keistos išvaizdos aparatais. Dėl informacijos stokos ši dantų priežiūros priemonė yra nepelnytai nustumta į šalį. Todėl norime išsamiau pristatyti burnos irigatorius ir paskatinti mūsų pacientus domėtis dantų priežiūros naujovėmis bei visapusiškai rūpintis savo burnos sveikata.

Burnos irigatorius – tai prietaisas, šalinantis įvairias dantų apnašas ir maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų: tarpdančiuose, po dantenomis, breketų sistemose ir ant plokštelių. Prietaiso veikimo principas yra gan paprastas – purkšdamas siaurą aukšto slėgio vandens srautą, irigatorius efektyviai išvalo visas burnos ertmes, kurias sudėtinga pasiekti dantų šepetėliu. Tokiu būdų yra išnaikinamos bakterijos, lemiančios dantenų ligas.

Tiek odontologai, tiek ir burnos irigatorius naudojantys pacientai sutaria, kad šio burnos priežiūros prietaiso nauda yra neabejotina. Anot odontologijos klinikos „Denticija” profesionalios burnos higienos specialistės Gretos Vikonytės, „pasitaiko atvejų, kuomet pacientai nedrįsta naudoti burnos irigatorių, tačiau, pradėję, nuoširdžiai džiaugiasi ir dėkoja už rekomendacijas reguliariai naudoti burnos irigatorių, kurio dėka tiek pacientai, tiek aš pastebiu teigiamus burnos higienos pokyčius. Tinkamai pasirinktas burnos irigatorius veikia kaip modernus tarpdančių siūlas, tik jo panaudojimas yra kur kas platesnis ir efektyvesnis. Svarbu pabrėžti tai, kad kokybiški burnos irigatoriai nedirgina dantenų. Atvirkščiai – pulsuojanti vandens srovė jas tinkamai išvalo ir padeda pagerinti jų būklę. Kitas svarbus aspektas, kad burnos irigatorius yra naudojamas per atstumą, o tai užtikrina saugumą (lyginant su tarpdančių siūlu) bei geresnę higieną.”

Burnos irigatoriai yra puiki priemonė, palaikyti burnos higienai, ypač jei burnoje turite ortodontinių prietaisų, kurie reikalauja ypatingos priežiūros ir švaros. Anot burnos priežiūros specialistės G. Vikonytės, „šio prietaiso pagalba gan lengvai pašalinsite maisto likučius net ir itin sunkiai pasiekiamose vietose (pavyzdžiui, nuo ortodontinių tiltelių). Tačiau, svarbu įsidėmėti tai, kad burnos irigatorius nėra dantų šepetėlio pakaitalas. Tai yra prietaisas, skirtas visapusiškai išbaigtai burnos higienai užtikrinti. Atminkite, kad burnos irigatorių reikia naudoti tik išsivalius dantis dantų šepetėliu, kad būtų išvalytos tos vietos, kurių dantų šepetėlis nepasiekė”.

Burnos irigatoriai gali atlikti įvairias funkcijas – gali būti skirti tik tarpdančių valymui arba universalūs (atliekantys ir tarpdančių, ir visos burnos ertmės valymo funkcijas). Priklausomai nuo asmeninių poreikių galima rinktis tarp stacionarių burnos irigatorių (jei naudositės tik namuose) ir belaidžių (jei daug keliaujate ir norite jį turėti su savimi). Kai kurie burnos irigatorių gamintojai siūlo stacionarius burnos irigatorius, skirtus visai šeimai – kiekvienam šeimos nariui tereikia ant prietaiso uždėti savo asmeninį antgalį. Šiuolaikinės odontologijos priežiūros priemonės išties džiugina pasirinkimų gausa, tačiau taip pat ir sukelia pasimetimo jose jausmą. Todėl, siekiant išsirinkti tinkamą burnos irigatorių, visada pravartu pasikonsultuoti su gydančiu burnos higienistu.

„Burnos irigatoriai yra išrasti prieš daug metų, tačiau ilgą laiką jie buvo naudojami tik odontologų kabinetuose. Šiai dienai šie puikūs prietaisai yra prieinami visiems, todėl manau, kad kiekvienas žmogus, siekiantis išlaikyti nepriekaištingą burnos ertmės higieną bei išsaugoti burnos sveikatą, turi turėti burnos irigatorių savo vonios kambaryje”- teigia profesionalios burnos higienos specialistė G. Vikonytė.

Odontologijos klinikų grupė „Denticija” kviečia savo pacientus rūpintis savo ir savo artimųjų burnos higiena ir sveikata. Net ir neturint didesnių burnos sveikatos nusiskundimų, kviečiame nepamiršti tinkamai prižiūrėti dantis bei periodiškai apsilankyti pas jus gydančius odontologus ir profesionalios burnos higienos specialistus.

Skaityti daugiau
Suskleisti