Kitos sritys
Terapinis gydymas

Endodontijos svarba danties skausmo atveju

rugsėjo 30d., 2021
Tie, kurie yra susidūrę su danties skausmu, tikrai žino, kad tai labai varginantis ir nemalonus jausmas. Dantų skausmas itin alina organizmą. Medicininiais tyrimais įrodyta, kad tai yra vienas sunkiausiai pakeliamų skausmų. Tačiau, net ir kenčiant jį, nemažai žmonių yra linkę delsti ir nesikreipia pagalbos laiku. Odontologijos klinikų „Denticija” odontologai ragina savo pacientus įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, bei kreiptis į medikus vos iškilus problemai.

Dantų skausmo skalė gali būti labai plati – nuo lengvo maudimo ir dilgčiojimo iki labai prastos paciento savijautos, kurią lydi nuolatinis stiprus dantų skausmas, dantenų tinimas, karščiavimas bei migrena. Kadangi pačiam žmogui yra beveik neįmanoma nustatyti dantų skausmo priežasties, esant rimtesnėms komplikacijoms, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į specialistą.

Anot odontologijos klinikos „Denticija” gydytojos endodontės Birutės Abromavičienės, „uždelstas danties skausmas ne tik paverčia gydymą sudėtingesniu ir ilgesniu, bet ir užaugina gydymo kainą. Tačiau svarbiausias dalykas, kurį noriu pabrėžti – negydomas danties skausmas kenkia bendrai žmogaus sveikatai, ženkliai silpnindamas žmogaus imuitetą.” Tam, kad šių komplikacijų išvengtų, pacientams rekomenduojama profilaktiškai bent kartą metuose lankytis pas odontologą.

Viso pasaulio odontologai vienareikšmiai sutaria, kad nuolatinė bei teisinga dantų priežiūra gali užkirsti kelius dantų sveikatos problemoms atsirasti. Būtent todėl dantų priežiūros įgūdžius reikia lavinti nuo pat mažumės. Kadangi šiuolaikiniame amžiuje dantų priežiūros priemonių pasiūla yra itin gausi, tai kelia sumaištį ir daug klausimų pirkėjams, mat ne kiekviena priemonė yra tinkama visiems žmonėms. Todėl, siekiant pagerinti ir išsaugoti burnos sveikatą, patariame kreiptis į gydantį odontologą, kuris, atsižvelgdamas į paciento individualius poreikius, pasiūlys tinkamiausius burnos priežiūros produktus bei metodus. „Tik pasirinkus tinkamas dantų priežiūros priemones bei reguliariai lankantis pas gydantį odontologą, galima išvengti rimtesnių dantų sveikatos problemų. Laiku pakeista sena plomba, tinkamai sugydyta kariozinė ertmė, padės išvengti kanalų gydymo.”- teigia odontologė B. Abromavičienė.

Esant prastai dantų higienai bei delsiant laiku kreiptis į odontologus (iškilus burnos sveikatos problemoms), gali nutikti itin nemalonus scenarijus – danties netekimas. Dažniausiai to priežastis yra negydytas dantų kariesas. „Esant negydomam ėduoniui ar kitoms apleistoms dantų problemoms, bakterijos pasiekia pulpos audinius, ko pasekoje prasideda uždegimas. Negydomas pulpitas naikina pulpą, o infekcija išplinta į aplinkinius audinius. Nesiimant gydymo veiksmų laiku, infekcija pažeidžia aplink danties šaknį esantį kaulą – pasireiškia periodontitas. Tokiu atveju yra taikomas itin sudėtingas endodontinis gydymas, kurio metu gydytojas endodontologas siekia išsaugoti pacientui danties šaknis. Deja, priklausomai nuo konkrečios situacijos sudėtingumo, tai pavyksta ne kiekvienu atveju” – teigia endodontologė B. Abromavičienė.

Odontologijos klinikų „Denticija” medikai ragina nedelsti ir kreiptis į gydantį odontologą net ir neturint rimtesnių nusiskundimų dėl burnos sveikatos. Tik periodiškai atliekant profesionalią burnos higieną bei reguliaraus dantų būklės stebėjimo dėka galime išsaugoti sveikus dantis ir gerą savijautą. Saugokite savo sveikatą, nes ji didele dalimi priklauso nuo jūsų pačių bei nuo geranoriško bendradarbiavimo su gydančiu daktaru.

Skaityti daugiau
Suskleisti