Dantų protezavimas

Frezuoti cirkonio oksido vainikėliai ir tiltai

birželio 21d., 2021

Dėl įvairių priežasčių netekus danties ar kelių, iškyla protezavimo būtinybė. Norint sugrąžinti visavertę kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą, būtina kreiptis į dantų priežiūros kliniką ir su profesionalaus odontologo protezisto pagalba pasirinkti tinkamiausius dantų protezus. Pristatyti išsamiau pačią moderniausią vainikėlių rūšį – frezuotus cirkonio oksido vainikėlius – paprašėme odontologinėje „Centro Denticija” klinikoje protezuojančią gydytoją odontologę Aušrą Bieliauskienę.

Papasakokite, kuo ypatingi frezuoto cirkonio oksido vainikėliai ir tiltai? Kokie jų privalumai?

Frezuoti cirkonio oksido vainikėliai yra puiki naujiena dantų protezavimo srityje, mat, pagal individualų pacientui būdingą dantų formos ir apimties užsakymą, jie gali būti gaminami kaip pavieniai vainikėliai, arba, kaip tiltinių protezų karkasai, apimantys net iki 14 vienetų. O tyrimais jau įrodyta, kad frezuoti cirkonio keramikos vainikėliai yra net iki 3-jų kartų tvirtesni už sluoksniuotos keramikos ar metalo keramikos protezus. Išties, jie yra ypač tvirti, atlaiko didelį krūminių dantų kramtymo krūvį, atsparūs lūžiams, dėvėjimuisi bei ilgaamžiai. Taip pat svarbu paminėti, kad protezuojant frezuotais cirkonio keramikos vainikėliais mažiau šlifuojama danties kietųjų audinių, nes nereikia maskuoti metalo. Dėl visų šių savybių jie yra vertinami protezuojančių odontologų bei pacientų.

Ar, turint frezuoto cirkonio oksido vainikėlius, aplinkiniai gali pastebėti jog paciento dantys protezuoti? Ar protezus turintieji turi būti budrūs tam tikrose gyvenimiškose situacijose, esant specifiniam apšvietimui (pavyzdžiui, naktiniame klube ar fotografuojant su blykste, kt.)?

Tikrai neverta nerimauti, nes frezuoti cirkonio keramikos vainikėliai yra estetiški, patvarūs, laidūs šviesai, todėl vienodai gražiai atrodys tiek neonine šviesa apšviestame vakarėlyje, tiek ryškioje saulės šviesoje vasaros dieną. Lengvai prižiūrimi, nekaupia apnašų bei nejaučiamas metalo skonis burnoje, kuris dažnai būdingas metalo keramikos vainikėliams. Dėl savo estetinių savybių ir tvirtumo, šie vainikėliai gali būti naudojami priekinių ir krūminių dantų protezavimui – o tai pasako labai daug apie frezuoto cirkonio oksido vainikėlių vizualią bei mechaninę funkcijas.

Ar šie vainikėliai ir tiltai gali būti taikomi alergiškiems žmonėms?

Kadangi cirkonio oksidas yra bioinertiška medžiaga, organizmas ją priima kaip natūralią. Todėl nepastebima alerginių reakcijų bei patamsėjusių dantenų kontūro virš suprotezuotų dantų vainikų. Aplink cirkonio oksido vainikėlius nestebima dantenų uždegimų, todėl ši medžiaga naudojama ir individualių atramų bei prisukamų dantų gamybai, protezuojant ant implantų bei pačių implantų gamyboje.

Kokiais atvejais taikomas gydymas protezuojant dantis frezuoto cirkonio oksido vainikėliais?

Frezuoti cirkonio oksido vainikėliai gaminami pacientams, turintiems stipriai pažeistų, gausiai plombuotų, endodontiškai gydytų ar gausiai nudėvėtų dantų, trūkstant vieno ar keleto dantų kaip alternatyva implantacijai. Taip pat – seniems, nebekokybiškiems, štampuotiems, lietiems ar metalo keramikiniams vainikėliams bei tiltams pakeisti.

Kur ir kokiu būdu gaminami Jūsų naudojami frezuoti cirkonio oksido vainikėliai? Ar ilgai tenka laukti užsakytų vainikėlių?

„Centro Denticija“ protezuojančių gydytojų užsakomi frezuoti cirkonio keramikos vainikėliai ir tiltai gaminami iš cirkonio oksido specialioje skaitmeninėje frezavimo mašinoje, modernioje dantų technikų „D Labs“ laboratorijoje. Didžiuojamės būdami vienos seniausių Vilniuje ir Lietuvoje odontologijos klinikos komanda, nes turime glaudų ir patikimą bendradarbiavimą. Tai mums leidžia sutaupyti brangų pacientų laiką, nes galime suteikti paslaugas per minimalų vizitų kiekį ir užtikrinti maksimalų protezavimo paslaugų spektrą bei kokybę be papildomo protezų pabrangimo, kadangi dirbame kartu su „D Labs“ dantų technikų komanda tame pačiame pastate, įsikūrusiame sostinės širdyje.

Jei netekote danties ar turite įsisenėjusių dantų sveikatos problemų, kreipkitės į odontologijos klinikų „Denticija” medikus. Mūsų klinikų tinklas pasižymi stipria ir profesionalia dantų gydytojų ir dantų technikų komanda. Kompetentingi specialistai, naudodami pažangiausią šiuolaikinės odontologijos techniką, pasirūpins puikia jūsų burnos ir dantų sveikata.

Skaityti daugiau
Suskleisti