Burnos higiena

ICON procedūra – prevencinis dantų gydymas be skausmo

vasario 21d., 2022

Jus vargina ant dantų emalio atsiradusios dėmės? Šiuolaikinė odontologija, taikydama inovatyvius dantų gydymo būdus, siūlo neskausmingą ir efektyvų gydymą, taikant „Icon“ procedūrą. Kas tai per procedūra ir kokiais atvejais ji yra taikoma, klausiame odontologijos klinikos „Denticija” burnos higienistės Aistės Kapustinskaitės, kuri specializuojasi profesionalios burnos higienos bei dantų balinimo srityse.

Kokią funkciją atlieka „Icon“ procedūra? Kuo ji ypatinga?

Dažnai pacientai skundžiasi atsiradusiomis baltomis, rusvomis dėmelėmis ant dantų paviršių, ypatingai – po ortodontinio gydymo breketais ar kapomis. Baltos dėmelės gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Tačiau dažniausiai baltas dėmeles mes stebime kaip emalio demineralizaciją (paviršinį emalio kariesą). Emalio demineralizacijos dėmeles mes galime greitai ir be jokio skausmo panaikinti (arba sumažinti jų ryškumą) su „Icon“ derva. ,,DMG Icon” medžiaga – derva, kuri užpildo emalio tubules ir izoliuoja gilesnius sluoksnius.

Kokia yra šios procedūros eiga?

Visų pirma, identifikuojame karieso pažeidimus. Jei kariesas pažeidė emalį ir pirmąjį dentino trečdalį – gydome „Icon“ (jei pažeidimai gilesni – siūlome plombavimo procedūrą). ,,Icon” gydymo procedūros pradžioje izoliuojame dantis koferdamo sistema ir ant pažeisto danties paviršiaus užtepame specialią medžiagą, kuri atveria pažeisto emalio poras. Gydomų dantų paviršiai yra nuplaunami ir sausinami oro srove.

Ant dantų aplikuojama skysta derva, kuri impregnuoja ir užpildo atverto emalio poras. Taip yra sutvirtinamas demineralizuotas dantų emalio sluoksnis ir sustabdomas karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius. Jei pažeidimai gilesni – procedūrą tenka kartoti.

Kokie yra šios procedūros privalumai?

Turbūt didžiausias „Icon“ privalumas yra tai, kad estetinis rezultatas matomas iš karto po procedūros. Baltos emalio dėmės išnyksta arba tampa neryškios. Svarbu paminėti, kad karieso pažeisto danties nereikia gręžti, bei yra išsaugomi sveiki audiniai. Kiti privalumai – procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka tik apie 30 min – 60 min.

Ar „Icon“ mikroinvazinė gydymo procedūra taikoma bet kokio amžiaus pacientams?

„Icon“ procedūrai amžiaus ribos nėra. Ši paslauga skirta visiems, kurie nori išvengti didelių karieso pažeidimų. Plombavimo paslauga yra daug brangesnė ir skausmingesnė. „Icon” procedūra skirta tiems, kurie nori pašalinti ,,baltas emalio dėmes“. O jų neįmanoma pašalinti kitomis prevencinėmis priemonėmis.

Ar ši procedūra atliekama bet kuriame ėduonies formavimosi etape?

„Icon“ sistema veiksminga, kai pirminis kariesas yra pažeidęs tik viršutinį emalį (E1, E2) ir pirmąjį dentino trečdalį (D1). Gilesni dentino pažeidimai (D2 ir D3) yra gydomi plombuojant dantis. Tai kiekvienu individualiu atveju įvertina gydytojas odontologas arba burnos higienistas.

Ar prieš ir po šios procedūros yra reikalinga speciali dantų priežiūra?

Specialaus pasiruošimo prieš procedūrą nereikia. Geriausia, kad prieš procedūrą pacientai būtų išsivalę dantis ir pavalgę, kadangi po procedūros bent kelias valandas tenka nevalgyti, o likusią dienos dalį – vengti ryškaus ir spalvoto maisto bei gėrimų (pvz.: braškės, burokėliai, raudonas vynas, juoda kava, juoda/žalia arbata, ryškios sultys/gėrimai/padažai ir pan.)

Po „Icon“ procedūros dantų priežiūra turėtų būti tokia pati, kaip įprastai. Svarbu gerai mechaniškai pašalinti apnašą/maisto likučius nuo dantų paviršių su minkštu šepetėliu, išsivalyti tarpdančius naudojant dantų siūlą/tarpdančių šepetėlius/burnos irigatorių, išsivalyti liežuvį bei naudoti dantų pastą, paskirtą burnos higienos specialisto. Reguliariai (kas 6 mėn. arba kaip nurodė burno higienos specialistas) atlikti profesionalią burnos higieną.

Odontologijos klinikos „Denticija“ specialistai yra vertinami dėl savo profesionalumo ir kokybiškai atliekamų paslaugų. Todėl, iškilus net menkiausiems klausimams dėl dantų priežiūros ar ištikus dantų sveikatos problemoms, kreipkitės į mūsų kliniką. Esame tikri, kad rasime būdų pagerinti jūsų burnos sveikatą.

Skaityti daugiau
Suskleisti