Terapinis gydymas

Ką reikia žinoti apie dantų plombavimą

spalio 19d., 2023

Danties skausmas – nemalonus, įkyrus ir niekada nelaukiamas svečias, kuris reiškia, kad ir vėl reikės naujos plombos. Tačiau tinkama burnos higiena ir dantų priežiūra gali padėti išvengti. Šiame straipsnyje „Denticijos“ gydytoja odontologė Monika Ražanienė pasakoja apie tai, kodėl profilaktiniai vizitai pas odontologą yra tokie svarbūs bei ką reikėtų žinoti apie dantų plombas bei jų priežiūrą.

Dantų plombavimas: ko galima tikėtis?

            Dantų plombavimas, tai viena dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų. Jis leidžia pašalinti karieso pažeistą danties audinį bei atkurti jo funkciją ir išvaizdą. Vienas dažniausių klausimų, kurio sulaukia odontologai – apie plombų ilgaamžiškumą. Deja, vieno atsakymo čia nėra, nes plombos „galiojimo laikas“ priklauso ir nuo jos tipo, ir nuo plombos vietos, dydžio, ir nuo paties paciento burnos higienos įpročių.

            Amalgamos plombos – vienos ilgaamžiškiausių. Jos gali tarnauti net 10–15 metų. Įprastai jos gaminamos iš kelių metalų mišinio. Šios plombos buvo itin populiarios prieš 10–15 ir daugiau metų. Jomis dažniausiai buvo taisomi krūminiai dantys, kur nereikėjo itin estetiško rezultato. Pastaraisiais metais šių plombų populiarumas mažėja dėl estetikos trūkumo.

            Šiais laikais populiariausios yra kompozitinės plombos. Jos tarnauja 5–7 metus. Jų didžiausias privalumas – galimybė pritaikyti prie paciento natūralios dantų spalvos, taigi jų praktiškai neįmanoma pastebėti. Gydytoja priduria, kad plombos gyvavimo laiką gali prailginti tinkama burnos priežiūra: reikia laiku keisti dantų šepetėlį, naudoti siūlą ir dantų skalavimo priemones, taip pat vengti itin saldžių ir rūgščių maisto produktų, kurie gali pažeisti plombą. Jei jau turite vieną ar kelias plombas ir pastebėjote, kad jos pakeitė spalvą, įskilo, įtrūko – būtinai atvykite konsultacijai, kad būtų išvengta didesnių danties pažeidimų. 

Tinkamos dantų priežiūros svarba

Gyd. odontologė M. Ražanienė pabrėžia, kad tinkama dantų priežiūra ir profilaktiniai vizitai pas odontologą – būtini, norint kuo ilgiau džiaugtis savo natūraliais dantimis. Specialistas problemas gali pastebėti anksčiau nei jas pajustumėte patys. Tai reiškia, kad sutvarkyti pažeistą vietą bus galima greičiau, paprasčiau, kol pažeidimas dar neišplitęs po visą dantį. Kai į odontologą kreipiamės dėl dantų skausmo, tai reiškia, kad danties pažeidimas jau pasiekė nervą. Anksčiau specialisto pastebėta problema reiškia ir paprastesnį bei pigesnį jos sprendimą, bei daugiau komforto jums.

Gydytoja primena, kad pilnavertė burnos priežiūra turėtų susidėti iš 3 komponentų:

  • Dantų priežiūros namuose (šepetėlis, pasta su fluoru, siūlas),
  • Profilaktinių vizitų pas odontologą kas 6 mėn.,
  • Profesionalios burnos higienos procedūrų kas 6–12 mėn.

Namuose dantis reikėtų valytis du kartus per dieną su fluoro turinčia pasta. Reikėtų rinktis minkštą dantų šepetėlį bei neužmiršti tarpdančių siūlo. Atlikus profesionalią burnos higieną, specialistas jums gali parekomenduoti papildomų priežiūros priemonių, pavyzdžiui, vieno danties šepetėlį, irigatorių ar tarpdančių šepetėlį. Jei nesate tikri ar mokate tinkamai naudoti vieną ar kitą priemonę – nebijokite klausti jūsų burnos higienisto ar odontologo.

Užsiregistruokite profilaktiniam vizitui!

O kada jūs paskutinį kartą buvote pas savo odontologą ar burnos higienistą? Galbūt dabar gera proga užsiregistruoti profilaktiniams vizitui? Lauksime jūsų jums patogioje „Denticijos“ klinikoje!

Visą Spalio mėnesį konsultuojame nemokamai! Registruokitės vizitui jau šiandien!

Skaityti daugiau
Suskleisti