Dantų protezavimas

Ką reikia žinoti apie kelią po implantacijos iki pastovaus protezo?

sausio 24d., 2022

Netekote danties ir jus gydantis odontologas pataria rinktis implantacijos procedūrą? Jums pasisekė, mat šiuolaikinė odontologija turi visas priemones, kurių dėka gali atkurti sąkandį ir patobulinti šypseną. Odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologė Aušra Bieliauskienė pasidalino žiniomis apie tai, ką reikia žinoti apie paciento kelią po implantacijos iki pastovaus protezo.

Dantų bei dantų eilių defektų atstatymas fiksuotais protezais jau tapo šiandieninės odontologijjos kasdienybe. Inovatyvių technologijų pagalba gydytojas odontologas nepatrauklų ir savo funkciją prastai atliekantį sąkandį gali išgydyti ir padaryti tiek mechaniškai patogų, tiek vizualiai gražų. Šis techniškai ir intelektualiai sudėtingas darbas reikalauja ypatingo dėmesio kiekvienai detalei. Todėl, iškilus dantų implantavimo būtinybei, nusiteikite, kad gydymo ir atstatymo procesas gali užtrukti.

Nepriklausomai nuo to, ar ortopedinio gydymo neišimamais protezais apimtis yra tik vieno danties restauracija vainikėliu ar trūkstamo danties atkūrimas, vieno dantų lanko ar visą sąkandį apimančios atstatymo procedūros, laikinų restauracijų gamybos etapas yra neišvengiamas. Taigi, po pirminės konsultacijos ir išsamios gydytojo odontologo apžiūros, norint pasiekti pageidaujamą rezultatą, reikės atlikti visą eilę procedūrų.

Prieš sriegiant danties implantą, protezuojantis odontologas įvertins esamą klinikinę paciento situaciją bei galimus rezultatus. Norint atstatyti dantis implantais, nėra jokio amžiaus ribojimo, tačiau turime sutikti, kad vyresniame amžiuje implanto susijungimo su jį supančiu kaulu procesas gali užtrukti ilgiau. Taip pat svarbu pažymėti, kad nerekomenduojama implantus sriegti itin jauname amžiuje, augančiame žandikaulyje.

Įsriegus dantų implantus, reikalingas laikas jo oseointegracijai, tai yra – susijungimui su jį supančiu kaulu. Priklausomai nuo kiekvieno paciento individualios sveikatos būklės, šalutinių ligų, žalingų įpročių (pavyzdžiui, jei pacientas rūko, gijimo procesas stipriai sulėtėja) bei burnos higienos efektyvumo, implanto prigijimui prireikia skirtingo laiko. Kaip rodo praktika, apatinis žandikaulis sugyja per maždaug trijų mėnesių laikotarpį. Viršutiniame žandikaulyje įsriegti dantų implantai gyja lėčiau – kartais tam prireikia ir pusės metų. Taip nutinka dėl skirtingo apatinio ir viršutinio žandikaulio kaulinio audinio tankumo.

Tarp implanto įsriegimo ir nuolatinio danties protezavimo procedūrų (kol pacientas laukia savo danties ant implanto) yra galimybė turėti laikiną dantį. Jei protezuojamas dantis yra galinėje burnos dalyje, tai nekelia daug rūpesčių, nes ši vieta nėra itin matoma. Tačiau, jei implantu atkuriamas priekinis prarastas dantis ar dantų grupė, pacientai dažnai pasirenka laikiną dantį, kad estetiškai uždengtų atsivėrusį tarpą. Tam yra keletas pasirinkimų: plokštelinis protezas arba tiltelis (dirbtinis dantis stiklo pluoštu fiksuojamas prie gretimų sveikų dantų), arba dirbtinis dantis, kuris yra prisukamas į dar neprigijusį implantą. Pastarasis variantas nėra tobulas estetiškai (laikinas prisukamas dirbtinis dantis turi būti trumpesnis nei kiti dantys ir nedalyvauti kandant), bei yra rizikingas, nes yra dirginamas implantas, tad jo gijimas gali būti sudėtingesnis ir negarantuotas.

Kuomet oseointegracijos procesas yra baigtas, galima pereiti prie sekančio etapo – nuolatinio danties ant implanto. Odontologijos klinika „Denticija“ sėkmingai bendradarbiauja su modernia dantų tachnikų laboratorija „D labs”, įsikūrusia Vilniaus centre. Galime sutaupyti brangų pacientų laiką, nes paslaugos yra suteikiamos per minimalų vizitų kiekį. Tokiu būdu yra užtikrinamas maksimalus protezavimo paslaugų spektras bei kokybė be papildomo protezų pabrangimo.

Jei apsisprendėte atstatyti dantis implantų pagalba, kreipkitės į odontologijos klinikų „Denticija” medikus. Mūsų klinikų tinklas pasižymi stipria ir profesionalia dantų gydytojų ir dantų technikų komanda. Kompetentingi specialistai, naudodami pažangiausią šiuolaikinės odontologijos techniką, pasirūpins jūsų burnos ir dantų sveikata, atstatys prarastą dantų funkciją bei atkurs estetiką, kuri eliminuoja pacientų psichologinį diskomfortą danties netekimo metu.

Skaityti daugiau
Suskleisti