Burnos higiena

Komandinio darbo rezultatas – sveiki dantys ir daili šypsena

kovo 19d., 2024

Kraujuoja dante­nos, jos – ryškiai raudonos spalvos, kamuoja nemalo­nus burnos kvapas. Jums tai žinoma? Burnos higienos specialistė Deimantė Jurgelevičiūtė, dir­banti Kauno odon­tologijos klinikoje „Denticija“, pajutus šiuos simptomus kviečia nedelsti – at­likti burnos higieną ir geriau susipažinti su šia procedūra.

NEATIDĖLIOKITE BURNOS HIGIENOS KENKDAMI SAVO SVEIKATAI

„Profesionalios burnos higienos daž­nis priklauso nuo kiekvieno paciento. Jį nustato klinikos specialistas, įver­tinęs burnos sveikatos būklę. Papras­tai profesionalią burnos higieną reko­menduojama atlikti vieną du kartus per metus, tačiau kartais reikalingi ir trys keturi vizitai per metus. Regulia­rūs vizitai leidžia laiku pastebėti ne­ seniai prasidėjusį kariesą – sutaupo­ma ir laiko, ir pinigų. Burnos higie­na gali apsaugoti nuo pavojingų dan­tų ir dantenų ligų – karieso, gingivito, periodontito ar net žandikaulio kaulo tirpimo“, – dalijasi specialistė D. Jurgelevičiūtė, jau sukaupusi dvylikos metų patirtį.

PRIEŠ ODONTOLOGINĮ GYDYMĄ BŪTINA PROFESIONALI BURNOS HIGIENA

Deimantė, remdamasi savo patirti­mi, dalijasi poreikio priežastimis: „Jei planuojama atlikti bet kokį odontolo­ginį gydymą, pavyzdžiui, ortodonti­nį ar dantų plombavimą, implantavi­mą, balinimą, protezavimą ir kt., pir­miausia rekomenduojama atlikti bur­nos higieną. Taip sumažinama komplikacijų rizika, užtikrinama gydymo kokybė“.

SVEIKIEMS DANTIMS – NE TIK BURNOS HIGIENA

„Norint džiaugtis gražia šypsena bur­nos higienos nepakaks. Sveika šypse­na – komandinis darbas tiek specia­listo kabinete, tiek paciento namuose. Pasitaiko atvejų, kai pacientas sako:„Mano dantys prasti, nes ir mano se­nelių, ir tėvų dantys yra prasti. Kal­ta genetika“. Tiesa, genetika turi įta­kos, tačiau tinkama dantų priežiūra ir tinkamos dantų priežiūros priemo­nės gali padėti keisti burnos sveikatą į gerąją pusę.

Mūsų, burnos higienos specialistų, atsakomybė – atrinkti in­dividualiai kiekvienam pacientui tin­kamas burnos priežiūros priemones ir išmokyti jomis naudotis. Siekiant geriausių rezultatų ypač svarbi pa­ciento motyvacija ir tinkama burnos priežiūra namuose. Žinoma, svar­bu ir visavertė mityba. Visi žinome, kad saldumynai – sveikų dantų prie­šas. Todėl juos reikėtų vartoti saikin­gai“, – tikina Deimantė.

SVARBIAUSIOS DANTŲ PRIEŽIŪROS RUTINOS PRIEMONĖS

„Įprastai dantų priežiūrai rekalingas dantų šepetėlis, dantų pasta ir tarp­dančių priežiūros priemonės. Kokias rinktis, turėtų rekomenduoti burnos higienos specialistas. Taip pat reikėtų žinoti, kada atėjo laikas keisti dantų šepetėlį ar tarpdančių šepetėlius. Juos keisti derėtų kas tris mėnesius arba iš karto po burnos higienos procedūros. Taip pat persirgus peršalimu, gripu, lūpų pūsleline“, – pasakoja „Denticijos“ klinikos specialistė.

NETEISINGI PACIENTŲ ĮSITIKINIMAI, DĖL KURIŲ KENČIA DANTŲ BŪKLĖ

„Džiaugiuosi, kad jau labai retai ten­ka su tokiais susidurti. Tačiau pasi­taiko atvejų, kai pacientas mano, kad dantų akmenys laiko dantis, o iš tiesų dantų akmenys tirpdo kaulą ir dėl to galima prarasti dantis. Kitas klaidin­gas įsitikinimas, kad skalavimo skystis atlieka visą darbą. Sutinku ir to­kių pacientų, kuriems niekas nebu­vo rekomendavęs tarpdančių šepetė­lio ar naudojančių per mažą ar per di­delį šepetėlį, kuris visiškai neatlieka savo paskirties“, – dėmesį atkreipia „Denticijos“ specialistė.

ĮVEIKTI JAUTRIŲ DANTŲ IR SKAUSMO BAIMĘ PADEDA PROFESIONALUMAS

„Turėdama dvylikos metų burnos hi­gienos specialistės patirtį, esu atsi­rinkusi geriausias burnos priežiūros priemones. Jos padeda eliminuoti to­kius nemalonius pojūčius kaip dantų jautrumas. Būtent tai didžiausia pa­cientų baimė. Džiaugiuosi, kad didžio­ji dalis pacientų išeina ją įveikę – su šypsena veide laukia kito vizito. Gera žinoti, kad būtent „Denticijos“ klini­kos išsiskiria profesionalumu, inova­tyvia technika ir aukščiausia paslau­gų kokybe. Visa tai man, burnos higie­nos specialistei, leidžia pasiekti puikių rezultatų“, – dalijasi Kaune dirbanti D. Jurgelevičiūtė.

Neatidėliokite. Jaučiate, kad atėjo laikas apsilankyti burnos higienos specialisto kabinete? Kviečiame registruotis jums patogiu būdu:

Skaityti daugiau
Suskleisti