Dantų protezavimas

Skaitmeninis protezavimas 3 shape skeneriu

birželio 30d., 2021

Sparčiai tobulėdama šiuolaikinė odontologija stebina ir džiugina ne tik odontologijos klinikų pacientus, bet ypatingai – pačius gydytojus bei dantų technikus. Mat, modernių technologijų pagalba, galime atkurti bei dirbtinai sukurti dantis, kurie vizualiai ir funkciškai beveik nesiskiria nuo natūralių. Apie tai, kokią naudą dantų medicinos ir technologijų mokslų bendradarbiavimas neša odontologijai, kalbamės su klinikos „Denticija” gydytoja Ingrida Lapėnaite-Krasnicke, besispecializuojančia dantų protezavimo ir mikroprotezavimo srityje.

Šiuolaikinė odontologija – kokia ji?

Odontologija yra viena iš medicinos rūšių, kuri sparčiai tobulėja ir savo turimomis bei praktikoje taikomomis technologijomis ir galimybėmis bėga į priekį taip greitai, kad gydytojams reikia diena iš dienos tobulėti ir stengtis neatsilikti. Geriausias menininkas yra gamta, ir tai, ką ji sukūrė, yra tobula visomis prasmėmis. Dantų anatomijos bei funkcijos atkūrime naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos leidžia padaryti ne ką mažiau tobulą danties anatomiją nei sukūrė gamta. Tokį darbą net ir patyrusiai profesionalo akiai atskirti nuo natūralaus danties yra ganėtinai sunku. Taigi, šiuolaikinės odontologijos technologijos artėja prie dirbtinai sukurto tobulumo ribos.

Kaip ilgametę patirtį turinti gydytoja odontologė, labai aiškiai matote skirtumus tarp šiuolaikinės odontologijos ir prieš dešimtmetį buvusios situacijos. Gal galėtumėte trumpai palyginti laikmečius? Kuo šiuolaikinė odontologija yra pranašesnė?

Šiuolaikinės odontologijos technologijų dėka galime sukurti dirbtinio danties išvaizdą (anatomiją, reljefą, skaidrumą – sugebėjimą atspindėti šviesą), kuri nesiskiria nuo natūralaus danties. Tai gali užtikrinti idealią dirbtinos konstrukcijos adaptaciją burnos ertmėje ar prie likusių danties audinių. Taip pat galime užtikrinti rožinės estetikos atkūrimą bei išsaugojimą. Vienas svarbiausių pasiekimų – galimybė atkurti kramtymo funkciją bei estetiką fiksuotais neišimamais protezais, net ir praradus visus dantis. Estetinio vaizdo tobulinimas, esant emalio defektams ar spalvos pokyčiams bemetalių konstrukcijų pagalba bei galimybė maksimaliai išsaugoti visus sveikus danties audinius (net ir tada, kai danties vainikai yra visiškai suirę, tačiau dantys gyvybingi) – tai yra šiuolaikinės odontologijos pasiekimai ir privalumai. Manau, kad būtina pabrėžti ir gydytojų kvalifikacijos augimą bei jų gebėjimą tarpdiscipliniškai bendradarbiauti siekiant maksimaliai tobulo rezultato pacientui.

Prieš 10 metų to padaryti, ką padarome dabar, neturėjome technologinių galimybių. Šiandien praktikoje naudojamos odontologinės medžiagos yra puikiai adaptuotos ir pritaikytos geram žmogaus organizmo funkcionavimui.

Protezavimo srityje dabar naudojamas 3 shape skenavimas. Kuo jis ypatingas?

3 shape skeneris yra prietaisas taupantis tiek gydytojo bei dantų techniko, tiek ir paciento laiką. Jis maksimaliai sumažina diskomforto jausmą pacientui, nes nebereikia imti dantų atspaudų, kurie dažnu atveju pacientams sukelia pykinimą. Šio skenerio dėka, dantų technikų laboratorijai mes galime maksimaliai greitai perduoti visą reikalingą informaciją apie būsimą konstrukciją bei apie aplinkinių audinių būklę. Taip pat svarbu paminėti, kad 3 shape skenerio dėka dantų spalvos parinkimas tapo ypač paprastas, nes ne tik gydytojas mato natūralius danties atspalvius paciento burnoje, bet ir dantų technikas, vertindamas skeną, gauna visą vaizdinę informaciją.

Sakykite kaip vyksta Jūsų darbas, turint galimybę tiesiogiai bendradarbiauti su dantų technikos laboratorija „D Labs”?

Tai, kad mūsų gydytojai odontologai gali bendradarbiauti su tame pačiame pastate įsikūrusiais dantų technikais, yra neįkainojamas privalumas, siekiant kokybiško gydymo proceso eigos. Naudojant skenerį, mes pateikiame itin tikslią informaciją dantų technikams, o iškilus klausimams – visada galime itin lengvai susisiekti konsultacijai. 3 shape skenerio dėka mažėja konstrukcijų paklaidos tikimybė. Šio prietaiso dėka nebelieka rizikos, jog laiku neatpylus gauto atspaudo, pasitrauks atspaudinė masė ar transportuojant deformuosis klinikoje gydytojo nuimti atspaudai. Visos šios aplinkybės mums leidžia per maksimaliai trumpą laiką pagaminti estetiškai gražų, anatomiškai bei funkciškai tikslų dantų protezą.

Odontologijos klinikų grupė „Denticija” gali pasidžiaugti modernia įranga, profesionaliais odontologais bei dantų technikais. Todėl, iškilus dantų sveikatos problemoms, kviečiame drąsiai kreiptis į mus. Užtikriname, kad mūsų specialistai, pasitelkdami naujasias žinias ir technologijas, tinkamai pasirūpins jūsų burnos ir dantų būkle.

Skaityti daugiau
Suskleisti