Dantų protezavimas

Kodėl verta neatidėlioti dantų protezavimo?

sausio 1d., 2020

Graži ir sveika šypsena yra ne vieno žmogaus siekiamybė. Šypsena kelia pasitikėjimą ir lemia geresnį asmeninį ir profesinį gyvenimą. Tačiau, dėl blogos dantų priežiūros, genų ar traumų ne visi gali džiaugtis tobula šypsena. Praradus dantį ar kelis rekomenduojama nelaukti – kuo greičiau kreiptis į odontologą ir ieškoti tinkamo sprendimo šypsenai atkurti. Dalinamės keliomis priežastimis, kodėl dantų protezavimas turėtų būti atliekamas nedelsiant.

1. Dantų netekimas lemia veido išvaizdos pablogėjimą

Netekus danties ima nykti žandikaulio kaulas, dėl to veidas pradeda labiau raukšlėtis, „trauktis“. Dantys palaiko skruostų ir lūpų formą. Dantų protezai leidžia susigrąžinti veido bruožus, vėl atkurdami atramines struktūras, todėl po procedūros atrodo estetiškiau.

2. Vieno ar kelių dantų neturėjimas gali stipriai paveikti mitybą ir valgymo įpročius

Neturint dantų tenka atsisakyti mėgstamo maisto – vien dėl to, kad jį gali būti sunku sukramtyti. Kai trūksta visų dantų, šis trūkumas padidėja labiau. Tokiu atveju, gali tekti valgyti tik skystą maistą, taigi, dažnai ir negauti įvairių vitaminų, maistinių medžiagų. Dantų protezavimas leidžia sugrįžti prie sveikos, įprastos mitybos ir mėgstamų maisto produktų.

3. Dantys turi daug įtakos tam, kaip tariame žodžius ir kalbame

Neturint dantų, ypač priekinių, kai kurių garsų tarimas gali būti sudėtingas ar netgi neįmanomas. Atkūrus dantis, vėl galima kalbėti aiškiai, raiškiai, nešvepluojant. Dantų implantai ir kiti protezai neturi įtakos fonetikai, o pripratę prie jų turėtumėte vėl susigrąžinti galimybę kalbėti aiškiai.

4. Dantų neturėjimas daro didelę įtaką pasitikėjimui savimi

Dantų protezai leidžia vėl plačiai šypsotis, jaustis drąsiai viešumoje. Užuot nuolat galvodami, ar žmonės nepastebi, jog neturite dantų, galite vėl džiaugtis gyvenimu – reikia atidžiai atlikto protezavimo.

Ne paslaptis, jog šypsena – įtakingas įrankis. Todėl, svarbu neatidėlioti ir pasirūpinti, kad dantų protezavimas būtų atliktas kaip įmanoma greičiau. Turėdami gražią ir sveiką šypseną, jausitės ir atrodysite geriau.

Skaityti daugiau
Suskleisti